HTML5 nie jest jeszcze gotowy zdaniem W3C

HTML5 nie jest jeszcze gotowy zdaniem W3C

07.10.2010 11:39

Zdaniem organizacji World Wide Web Consortium (W3C) zajmującej się ustalaniem standardów dla stron internetowych, HTML5 nie jest jeszcze gotowy do szerszego wdrożenia.

Taką wiadomość podał Philippe Le Hegaret z W3C odpowiedzialny za standardy HTML i SVG, co przytacza Electronista. Według niego standard HTML5 będzie gotowy do szerszego wprowadzenia najwcześniej w połowie przyszłego roku. Cały proces miałby zakończyć się w ciągu dwóch, trzech lat. Obecnie standard jest w różnych stadiach wprowadzania w przeglądarkach internetowych. Na przykład Internet Explorer 9, który będzie obsługiwać HTML5, pojawi się w wersji finalnej w przyszłym roku. Ponadto nie wszystkie elementy standardu są gotowe do wprowadzenia. HTML5 powinien zostać dopracowany przed udostępnieniem, zwłaszcza, że w niedalekiej przyszłości ma obsługiwać gry internetowe.

Wypowiedź Le Hegareta pokazuje, że minie jeszcze trochę czasu, zanim HTML5 będzie mógł być w pełni wprowadzony w Sieci. Zabiegają o to takie firmy jak na przykład Apple, którego zdaniem standard jest najlepszym rozwiązaniem do obsługi multimediów dla smartfonów i urządzeń przenośnych. Le Hegaret twierdzi, że wprowadzenie HTML5 z pewnością przyczyni się do spadku popularności Flasha, nie sądzi on jednak, aby technologia Adobe miała być wyeliminowana z Internetu. Chociażby z tego względu, że Flash obecnie posiada więcej możliwości zabezpieczenia materiałów (na przykład DRM).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)