HTML5 nie jest jeszcze gotowy zdaniem W3C

07.10.2010 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdaniem organizacji World Wide Web Consortium (W3C) zajmującej się ustalaniem standardów dla stron internetowych, HTML5 nie jest jeszcze gotowy do szerszego wdrożenia.

Taką wiadomość podał Philippe Le Hegaret z W3C odpowiedzialny za standardy HTML i SVG, co przytacza Electronista. Według niego standard HTML5 będzie gotowy do szerszego wprowadzenia najwcześniej w połowie przyszłego roku. Cały proces miałby zakończyć się w ciągu dwóch, trzech lat. Obecnie standard jest w różnych stadiach wprowadzania w przeglądarkach internetowych. Na przykład Internet Explorer 9, który będzie obsługiwać HTML5, pojawi się w wersji finalnej w przyszłym roku. Ponadto nie wszystkie elementy standardu są gotowe do wprowadzenia. HTML5 powinien zostać dopracowany przed udostępnieniem, zwłaszcza, że w niedalekiej przyszłości ma obsługiwać gry internetowe.

Wypowiedź Le Hegareta pokazuje, że minie jeszcze trochę czasu, zanim HTML5 będzie mógł być w pełni wprowadzony w Sieci. Zabiegają o to takie firmy jak na przykład Apple, którego zdaniem standard jest najlepszym rozwiązaniem do obsługi multimediów dla smartfonów i urządzeń przenośnych. Le Hegaret twierdzi, że wprowadzenie HTML5 z pewnością przyczyni się do spadku popularności Flasha, nie sądzi on jednak, aby technologia Adobe miała być wyeliminowana z Internetu. Chociażby z tego względu, że Flash obecnie posiada więcej możliwości zabezpieczenia materiałów (na przykład DRM).

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)