Microsoft ogłasza Visual Studio LightSwitch

Microsoft ogłasza Visual Studio LightSwitch

Grzegorz Niemirowski
04.08.2010 23:10, aktualizacja: 05.08.2010 01:18

Microsoft zapowiedział wydanie LightSwitch, nowego komponentu Visual Studio przeznaczonego do tworzenia aplikacji SilverLight.

Visual Studio LightSwitch zawiera gotowe szablony oraz narzędzia wraz z prostym środowiskiem programistycznym. Przeznaczone jest do tworzenia skalowalnych aplikacji mających możliwość łączenia się z istniejącymi aplikacjami i systemami oraz Web services. Aplikacje LightSwitch mogą być też uruchamiane w standardowym środowisku VS. Programiści mają też dostęp do wielu pluginów obsługujących hosting i wdrożenie, w tym oferowanych przez firmy trzecie. Aplikacje mogą być uruchamiane na komputerze klienckim, w przeglądarce lub w chmurze, na platformie Windows Azure. LightSwitch może być też używany do pisania kodu w językach C# i Visual Basic .NET, obsługuje też SQL Server, SQL Azure, SharePoint i Microsoft Office. Według Microsoftu LightSwitch ma przyspieszyć pisanie aplikacji pozwalając programiście skupić się na logice biznesowej zamiast na szczegółach implementacyjnych. Nowe oprogramowanie jest w pewnym sensie odpowiednikiem WebMatrix ale zorientowanym na aplikacje Silverlight a nie tracyjne webowe, wykorzystujące HTML.

Wersja beta Visual Studio LightSwitch, wcześniej znanego jako Kitty Hawk, ma zostać udostępniona subskrybentom MSDN 23 sierpnia. W wersji finalnej wejdzie w skład Visual Studio Professional, Premium i Ultimate.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)