Musk masakruje Zuckerberga. Metaverse jest do bani, Neuralink będzie lepszy

Musk masakruje Zuckerberga. Metaverse jest do bani, Neuralink będzie lepszy
Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad Siwik

23.12.2021 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W jednym z najnowszych wywiadów, dyrektor generalny Tesli i SpaceX Elon Musk zajął się Metaverse. Skrytykował on koncepcję przedstawioną przez Marka Zuckerberga, po czym stwierdził, że jego Neuralink będzie o niebo lepszy.

Elon Musk w nowym wywiadzie dla konserwatywnego portalu satyrycznego The Babylon Bee, odniósł się do pomysłu stworzenia wirtualnego świata przez Facebooka, znanego obecnie jako Meta, który miałby urozmaicić nasze nudne życie.

"Czy jestem jak jedna z tych osób, które odrzuciły internet w roku '95 jako jakąś przelotną modę lub coś, co nigdy do niczego nie dojdzie?" – zapytał drwiąco Musk. "Jasne, że możesz założyć sobie telewizor na nos. Nie jestem jednak przekonany, że to przeniesie cię do metawersum" – dodał.

Pomysł noszenia przez cały dzień ekranu na twarzy nie przemawia do współzałożyciela firmy Neuralink. Uważa on również, że ludzie niekoniecznie będą chcieli spędzać w ten sposób swój dzień. "To niewygodne mieć przez cały czas to coś przypięte do głowy. Myślę, że daleko nam do zniknięcia w metawersum" – podsumował Musk.

Jego zdaniem znacznie lepszą alternatywą jest chirurgicznie wszczepiany do mózgu implant firmy Neuralink. "W dłuższej perspektywie, zaawansowany Neuralink mógłby w pełni przenieść cię do wirtualnej rzeczywistości" – uważa Musk. Multimiliarder powstrzymał się jednak przed totalnym potępieniem idei metaverse. Stwierdził, że po prostu jeszcze nie trafił na przekonującą koncepcję połączenia dwóch światów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także