Nowość w Google Maps. Alternatywna trasa dojazdu

Planowanie trasy w Google Maps
Planowanie trasy w Google Maps
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

18.04.2024 15:16

Mapy Google otrzymują aktualizację, po której trasy dojazdu w niektórych miastach będą proponowane w nowy sposób. Użytkownik szukający drogi do przebycia samochodem lub samolotem zobaczy inne propozycje związane z wykorzystaniem mniej szkodliwych dla środowiska środków transportu.

Innymi słowy, chcąc na przykład znaleźć w Google Maps trasę dojazdu samochodem na krótkim dystansie, aplikacja pokaże na ekranie - poza domyślnie proponowaną drogą dla samochodu - inne trasy do realizacji pociągiem, autobusem czy pieszo. Dotychczas na mapie pojawiały się domyślnie inne trasy do pokonania tym samym środkiem transportu (a więc na przykład trzy różne trasy dla samochodu).

Jak podaje Google we wpisie blogowym, to zmiana, która na początku będzie dotyczyć tylko 15 miast na świecie, w tym Amsterdamu, Barcelony, Londynu, Montrealu, Paryża czy Rzymu. Na tę chwilę nie ma informacji co do dostępności w innych krajach, w tym Polsce i na przykład Warszawie oraz na szerszą skalę, ale w praktyce można spodziewać się, że Google z pewnością będzie rozszerzać dostępność nowej opcji planowania tras, przynajmniej w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach i stolicach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chcąc sprawnie zaplanować trasę w Mapach Google przed wakacyjnym wyjazdem samochodem, warto pamiętać o możliwości włączenia warstwy z informacjami o ruchu drogowym. Użytkownik może w ten sposób dowiedzieć się nie tylko o natężeniu ruchu w danej chwili na drogach, ale także zasymulować czas potrzebny na dojazd do danego miejsca o wybranej porze dnia i tygodnia. Pozwala to znacznie dokładnie przewidywać, o której godzinie należy zaplanować wyjazd, aby dotrzeć na miejsce w porę.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)