SMS o paczce. Otworzyła link i "została oszustem"

SMS o paczce. Otworzyła link i "została oszustem"

Uwaga na fałszywe SMS-y
Uwaga na fałszywe SMS-y
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
13.12.2021 14:56

Wiadomości SMS o paczce to istna plaga. Polacy dostają je teraz w ilościach hurtowych i czasem z powodu roztargnienia klikają w przesyłane linki. Jedna z naszych czytelniczek szybko pożałowała tej decyzji.

SMS o paczce - już prawie każdy słyszał o tej metodzie oszustwa, a wielu z nas już uraczono możliwością przeczytania krótkiej wiadomości mówiącej o śledzeniu paczki lub konieczności dopłacenia do niej, ewentualnie przekierowaniu jej na inny adres. Niestety w wielu przypadkach SMS-y te to próby oszustwa.

Jedna z naszych czytelniczek otrzymała podobną wiadomość. Pani Ewa odebrała SMS, w którym oszust podszywał się pod firmę DHL. Niestety tym razem próba oszustwa zadziałała i odbiorca wiadomości kliknął przesłany link. O tym, że była to zła decyzja, pani Ewa przekonała się bardzo szybko.

Zgodnie z jej relacją, jej telefon stracił możliwość wysyłania oraz odbierania wiadomości SMS i MMS. To jednak był dopiero początek kłopotów. Okazało się, że utraciła też władzę nad innymi funkcjami komórki. Zadzwoniono do niej, by poinformować, że z jej numeru rozsyłane są teraz "SMS-y o paczce".

Pani Ewa informuje, że sposobem na rozwiązanie problemu okazało się przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Jak widać, niewiele trzeba, by samemu zacząć stwarzać zagrożenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)