Sonic wkrótce przejmie DivX

Sonic wkrótce przejmie DivX

Redakcja
03.06.2010 12:30

Sonic Solutions we wrześniu dokona zakupu firmy DivX za 323 miliony dolarów, licząc na zwiększenie swoich możliwości w udostępnianiu materiałów wideo online.

Sonic Solutions to firma znana z produkcji programów do obróbki treści multimedialnych i authoringu DVD. W swojej ofercie posiada również usługę CinemaNow, w ramach której udostępniane jest ponad 14 tysięcy materiałów filmowych, dostępnych zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i urządzeń mobilnych. DivX natomiast kojarzy się przede wszystkim z kodekiem wideo, często wykorzystywanym do nielegalnego rozpowszechniania filmów w Internecie. Swój sukces DivX w dużej mierze zawdzięcza współpracy ze znanymi producentami sprzętu RTV polegającej na certyfikowaniu urządzeń i umożliwianiu bezpośredniego odtwarzania w ten sposób zakodowanych filmów.

Sonic ma zamiar wykorzystać technologie firmy DivX do ulepszenia swojej platformy CinemaNow. Wiele wskazuje na to, że firma wykorzysta także funkcjonalność DivX związaną z odtwarzaniem materiałów zabezpieczonych przez DRM. Przejęcie DivX przez Sonic Solutions potencjalnie może dać duże korzyści, a także wprowadzić sporo innowacji w usługach udostępniania materiałów wideo. Póki co szczegóły dotyczące planów Sonic nie są jednak znane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)