WhatsApp pomoże ci zmienić telefon. Historia nie przepadnie

WhatsApp pomoże ci zmienić telefon. Historia nie przepadnie

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
24.01.2022 14:17

WhatsApp lada moment pomoże użytkownikom Androida zmienić telefon na iPhone'a. Do aplikacji trafi zapowiadana od dawna opcja ułatwiająca migrację danych, przez co - mimo zmiany urządzenia - użytkownik nie straci historii rozmów z komunikatora.

Na szczegóły zwrócił uwagę WABetaInfo, jako kluczową wskazując aktualizację WhatsAppa do wersji 22.2.74 w programie testów beta dla użytkowników iOS-a. Główną nowością jest tu tytułowa funkcja importowania czatów z Androida, dzięki której osoby zmieniające smartfon mogą przenieść historię do nowego telefonu, by jej nie stracić. Analogiczna opcja pozwalająca na transfer w drugą stronę (choć z ograniczeniami) jest w WhatsAppie dostępna od kilku miesięcy.

Aby przenieść historię rozmów WhatsAppa ze smartfonu z Androidem na iPhone'a, konieczne jest posiadanie obydwu urządzeń obok siebie oraz aplikacja Przenieś do iOS na Androida. W WhatsAppie w iPhonie wystarczy natomiast włączyć odpowiednią opcję i przydzielić niezbędne uprawnienia. W wersji beta można już sprawdzić, jak wygląda przygotowany interfejs:

Importowanie czatów WhatsAppa z Androida w iOS-ie
Importowanie czatów WhatsAppa z Androida w iOS-ie© WABetaInfo

Jak podaje WABetaInfo, obecnie funkcja przenoszenia czatów jest wciąż na etapie testów. Do finalnego wydania WhatsAppa powinna jednak trafić w najbliższej przyszłości, a tym samym stać się dla każdego użytkownika komunikatora.

Skuteczność działania może być jednak dyskusyjna. Opinie o aplikacji Przenieś do iOS w Sklepie Play w przeważającej większości złe lub bardzo złe. Użytkownicy skarżą się na wolny transfer i częste niepowodzenia, w efekcie czego ocena aplikacji to jedynie 1,8/5. Możliwe, że Apple będzie wpierw musiał dopracować swoją aplikację, nim realnie będzie się ją dało wykorzystać do przenoszenia danych pomiędzy iOS-em i Androidem.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)