Windows 11 dostanie nową wyszukiwarkę? Przypomina tę z Windowsa 10

Windows 11 dostanie nową wyszukiwarkę? Przypomina tę z Windowsa 10

Wyszukiwarka w Windows 11
Wyszukiwarka w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
13.06.2022 07:42

Windows 11 może niedługo dostać odświeżoną wersję systemowej wyszukiwarki. Nowa ma przypominać nieco tę z Windowsa 10 i domyślnie pokazywać się po lewej stronie paska zadań - obok informacji o pogodzie.

O nielicznych szczegółach tego pomysłu pisze Windows Latest zwracając uwagę, że dotarł do zrzutu ekranu pokazującego wyszukiwarkę, choć ta nie jest jeszcze dostępna nawet dla Insiderów. Informację można potraktować z przymrużeniem oka, ale z drugiej strony przeprojektowana wyszukiwarka, a raczej skrót do niej na pasku Windowsa 11, wygląda wiarygodnie. Wykorzystano tu oczywiście wzornictwo z Jedenastki i WinUI 3.0.

Jak podaje Windows Latest, wyszukiwarka miałaby co do zasady zachowywać się tak samo, jak dotychczas. Nowością jest lokalizacja na pasku zadań (wyszukiwarka ma się pojawić po lewej stronie, obok skrótu do pogody w przypadku wyśrodkowania ikon na pasku) oraz szeroki kafel, przypominający ten z wyszukiwarki w Windows 10.

Nowy skrót do wyszukiwarki w Windows 11
Nowy skrót do wyszukiwarki w Windows 11© Windows Latest

Jeśli na ten samej zasadzie Microsoft z czasem pozwoli przenieść na bok paska główny przycisk Windows, docelowo użytkownicy zostaną na środku paska tylko ze skrótami do aplikacji (pomijając oczywiście przypadek przeniesienia wszystkich ikon na lewo). Wszystko wskazuje jednak na to, że kolejny etap to wyszukiwarka - będziemy przyglądać się temu pomysłowi w najbliższym czasie, szczególnie, gdy pojawią się dodatkowe źródła informacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)