Windows 11 i "ukryte nowości". Trwają testy nietypowych funkcji

Windows 11 i "ukryte nowości". Trwają testy nietypowych funkcji

Windows 11 i Windows Update
Windows 11 i Windows Update
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
08.02.2022 12:52

W Windows 11 już niedługo mogą się pojawić nietypowe nowości, w tym naklejki na pulpit i ulepszony tryb dla tabletów. To zmiany, które nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane, ale udało się zauważyć ich trwające testy.

O "cichych" testach nowych funkcji informuje The Verge, opierając się na odkryciach użytkownika Albacore upublicznionych na Twitterze. Jedną z nowości mają być naklejki na pulpit, które prawdopodobnie będą miały formę kolorowych obrazków, podobnie jak w komunikatorach. Na tym etapie nie wiadomo, czy będzie można na przykład dodawać do nich notatki, ale przypinanie elementów do pulpitu Windowsa 11 z pewnością będzie samo w sobie interesujące - obecnie nie można tego robić nawet z widżetami.

Co ciekawe, bardzo możliwe, że obsługa naklejek i ich przypinanie będą ograniczone wyłącznie do konfiguracji z jednym monitorem. Inne wskazania kierują natomiast na Windowsa 11 SE, co oznaczałoby, że jest to funkcja tworzona wyłącznie dla lekkiej wersji systemu instalowanej w komputerach konfigurowanych z myślą o sektorze edukacji.

W Windows 11 mogą się też pojawić inne nowości. W testowej wersji pojawił się wskazania na kolejne podejście do trybu dla tabletów (podobnego do tego z Windows 10) oraz zmiany w ustawieniach. System ma zyskać między innymi wskaźnik ekonomicznego działania komputera z podpowiedziami, dzięki którym użytkownik będzie mógł zaoszczędzić na energii i przy okazji ochronić środowisko.

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy opisywane zmiany mają trafić do finalnego wydania Windows 11, ale trzeba pamiętać, że na lato przygotowywana jest duża aktualizacja funkcji i to ten termin wydaje się prawdopodobny. W systemie ma się wówczas pojawić również kilka innych istotnych zmian w interfejsie.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)