Windows 11: Microsoft kombinuje z Eksploratorem plików

Eksplorator plików w Windows 11
Eksplorator plików w Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek

18.05.2024 15:00, aktual.: 20.05.2024 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft pracuje nad kolejnymi zmianami w Eksploratorze plików w Windows 11. Jak zauważono w testowym wydaniu Beta dla insiderów, w menu szybkiego dostępu pojawiają się nowe zakładki, pozwalające dotrzeć do ostatnich, ulubionych i udostępnionych w sieci dokumentów.

Na zmianę w Eksploratorze plików Windows 11 zwraca uwagę serwis Neowin, powołując się na wpis w serwisie X użytkownika PhantomOcean3. Zmodyfikowany Eksplorator Windowsa 11 zauważono w kompilacji 22635.3640 Beta i jest domyślnie wyłączony. Po aktywacji dzieli widok w poziomie, dodając skróty do plików, które użytkownik mógłby chcieć szybciej znaleźć.

Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że dodatkowy podział Eksploratora plików w Windows 11 miałby się pojawiać wyłącznie w ramach karty "Widok główny", gdzie już teraz ostatnie czy ulubione pliki mogą być wyświetlane, ale tylko w formie mniej atrakcyjnej wizualnie listy. Podział w poziomie, niejako na zakładki, może pomóc szybciej dotrzeć do pożądanych dokumentów w Windows 11.

Jako, że mamy do czynienia z testowym wydaniem Windows 11, w tym momencie trudno z całkowitą pewnością założyć, że prezentowana zmiana trafi do stabilnego wydania, ale raczej jest to spodziewane. Możliwe, że Microsoft będzie chciał wdrożyć tę modyfikację interfejsu Eksploratora wraz z wydaniem 24H2 Windowsa 11, którego w praktyce spodziewamy się w pierwszych komputerach w drugiej połowie roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po publikacji prezentowanej zmiany w Eksploratorze w serwisie X użytkownicy zwracają uwagę, że Microsoft powinien w pierwszej kolejności skupić się na innych elementach interfejsu, które wciąż pamiętają czasy systemów Windows sprzed dekad. Za przykład podawane jest okienko właściwości katalogu czy pliku, które nie było wizualnie modernizowane od wielu lat.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)