Windows 11: testerzy sprawdzają nowe pomysły Microsoftu

Windows 11: testerzy sprawdzają nowe pomysły Microsoftu

Aktualizacja Windows 11
Aktualizacja Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
15.02.2023 21:26

Testerzy Windowsa 11, którzy pozostają na kanale Dev w programie Insider, mogą już pobierać Build 25300. Microsoft kontynuuje tu testowanie nowych funkcji Windowsa, a na liście są m.in. udoskonalenia związane z przypinaniem aplikacji do fragmentów ekranu, co ułatwia pracę z wieloma programami.

Microsoft tłumaczy na blogu, że jedną z nowości w testowym Windows 11 są eksperymenty dotyczące funkcji przypinania okien do fragmentów ekranu znanej w oryginale jako Snap Layouts. Chodzi o możliwość dzielenia ekranu systemu na obszary, w których umieszcza się okna kolejnych aplikacji, by wygodniej pracować z kilkoma programami. Microsoft chce, by funkcja była łatwiej dostępna dla większej liczby użytkowników Windowsa 11.

Producent mówi między innymi o sprawdzeniu, czy skrócenie czasu potrzebnego do wysunięcia okienka okaże się skuteczne. Równolegle w Windows 11 trwają testy z nakładaniem ikon programów na podgląd widoku, co ma ułatwić przypinanie kolejnych programów. Tutaj warto odnotować, że dzielenie ekranu na obszary jest też możliwe w oficjalnym dodatku Microsoft PowerToys w narzędziu FancyZones, które jest dalece bardziej rozbudowane i pozwala użytkownikowi tworzyć strefy według własnej fantazji.

Testy w Windows 11
Testy w Windows 11© Microsoft

Naturalnie Windows 11 Build 25300 w programie Insider to także inne zmiany, w tym szereg poprawek błędów. Microsoft wymienia między innymi usunięcie części usterek paska zadań, widżetów czy Menedżera zadań. Interesując się Windowsem 11 z programu Insider należy pamiętać, że opisywane nowości i eksperymenty to element testów, toteż nie ma pewności, że wszystkie wprowadzone zmiany trafią finalnie do stabilnego wydania Windowsa 11, choć co do zasady jest oczywiście takie założenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)