Windows 11: aktualizacja KB5022913 dla testerów to masa zmian

Jedna z tapet Windows 11
Jedna z tapet Windows 11
Źródło zdjęć: © Jahus/imgur
Oskar Ziomek

22.02.2023 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11 w programie Insider dostał aktualizację KB5022913. To zaskakująco rozbudowany pakiet nowości, które wkrótce trafią także do stabilnego wydania Windows 11. Testerzy mogą już m.in. sprawdzać poprawki dotyczące zachowania paska zadań czy systemowej wyszukiwarki.

Windows 11 dla testerów dostał kolejną aktualizację w programie Insider. Tym razem chodzi o pakiet KB5022913, który trafił do testów na kanale Release Preview. Jest to spory pakiet łatek i nowych funkcji Windowsa 11. Microsoft wspomina między innymi o poprawionym pasku zadań z myślą o urządzeniach z dotykowymi ekranami, zmianach dotyczących systemowej wyszukiwarki czy szybszym dostępie do aplikacji zdalnego dostępu do Windows 11, dzięki której można komuś pomóc w rozwiązaniu problemu z systemem systemem lub dowolnym innym zadaniem.

Wśród usuniętych usterek Windowsa 11 znalazła się między innymi poprawka eliminująca krytyczny błąd podczas odtwarzania filmów w przypadku niektórych ustawień HDR-u, problemy z wpisywaniem PIN-u do Windowsa na etapie logowania przez dotykową klawiaturę czy usterkę wyświetlania tekstu na pasku statusu w przypadku korzystania z trybu Internet Explorera. Wszystkich poprawek jest znacznie więcej, a część dotyczy tylko środowisk sieciowych i administratorów Windows 11.

W kontekście Windowsa 11 warto pamiętać o trwających przygotowaniach do "dużej" aktualizacji 23H2, która ma trafić do komputerów za kilka miesięcy. Trudno powiedzieć, jakie dokładnie funkcje Microsoft przygotowuje na tę okazję, bo w ostatnim czasie nowości dzielone są na mniejsze partie, które pojawiają się w Windows 11 za sprawą pakietów Moment, które wypychane są przez Windows Update niezależnie od samych aktualizacji wydawanych co miesiąc w ramach Patch Tuesday.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także