Wydobywanie kryptowalut. BIOS znacznie zwiększa wydajność niektórych RTX-ów 3080 Ti

Wydobywanie kryptowalut. BIOS znacznie zwiększa wydajność niektórych RTX‑ów 3080 Ti

Gainward GeForce RTX 3090 Phoenix GS
Gainward GeForce RTX 3090 Phoenix GS
Źródło zdjęć: © materiały własne | Przemysław Juraszek
Przemysław Juraszek
03.01.2022 19:38

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, jak aktualizacja firmware kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti od EVGA podnosi wydajność kopania o przynajmniej 21 proc., a teraz kryptogórnicy donoszą o jeszcze lepszych efektach.

Sztuczka jest identyczna jak w przypadku vBIOS-u od EVGA, ale tutaj polega na wgraniu firmware RTX-a 3090 produkowanego dla Della na pożytek komputerów Alienware. Okazało się, że rzeczony vBIOS można wgrać na RTX-y 3080 Ti mające identyfikator urządzenia zawierający ciąg 2204.

Sposób odkrył kryptogórnik CryptoDonkeyMiner prowadzący kanał YouTube, który z pomocą Mohammada Fahhama zdołał odblokować RTX-a 3080 Ti. Ten po wgraniu nowego firmware osiąga nawet 110 MH/s, a będący świętym Graalem kryptogórników GeForce RTX 3090 wyciąga nawet 120 MH/s w przypadku wydobycia Ethereum (ETH).

Jest to bardzo istotny wzrost, aczkolwiek wgrywanie obcego vBIOS-u, a co dopiero takiego od innej karty graficznej to bardzo niebezpieczna operacja. Istnieje bowiem duże ryzyko uśmiercenia karty graficznej podczas procesu i w tym przypadku producent z pewnością odrzuci roszczenie gwarancyjne.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)