Zaktualizuj Chrome'a. Usunięto poważną lukę bezpieczeństwa

Google Chrome
Google Chrome
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek

07.06.2023 18:11, aktual.: 08.06.2023 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Chrome dostał aktualizację, w której załatano poważną lukę bezpieczeństwa. Chociaż przeglądarka co do zasady aktualizuje się automatycznie, warto samemu zajrzeć do ustawień i przyspieszyć ten proces, by szybciej korzystać z bezpiecznego wydania.

Szczegóły aktualizacji Chrome'a zostały opisane przez Google'a na blogu. Chociaż mówi się o dwóch lukach, w praktyce szerzej opisano tylko jedną z nich - oznaczoną jako CVE-2023-3079, której przypisano wysoki stopień zagrożenia. W praktyce chodzi o nieprawidłową obsługę typów w silniku V8 przeglądarki, a Google dodaje, że jest świadomy, iż luka ta jest obecnie wykorzystywana przez atakujących.

To argument, by nie zwlekać z aktualizacją Chrome'a. Jak dowiadujemy się z bazy NIST, niezaktualizowane wydania przeglądarki pozwalają atakującemu wymusić przepełnienie stosu przez spreparowaną stronę internetową. To rzecz jasna otwiera drogę do dalszych, zdalnych działań atakującego w komputerze ofiary. Poprawione wydania Chrome'a to w przypadku Windowsa wersja 114.0.5735.110 lub nowsza i 114.0.5735.106 lub nowsza dla macOS-a i Linuksa.

Zaktualizowane wydanie Chrome'a
Zaktualizowane wydanie Chrome'a© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Aby wymusić aktualizację Google Chrome, wystarczy wejść do ustawień przeglądarki i odszukać sekcję Chrome - informacje na końcu drzewa kategorii po lewej stronie. Jeśli aktualizacja została już pobrana i zainstalowana, na ekranie pojawi się informacja o korzystaniu z aktualnej wersji Chrome'a. W przeciwnym razie pobieranie rozpocznie się automatycznie. Na końcu konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także