Zmiana w Gmailu. Mało ważne wiadomości trafią w nowe miejsce

Gmail zmienia skrzynkę odbiorczą
Gmail zmienia skrzynkę odbiorczą
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek

26.05.2024 19:01, aktual.: 26.05.2024 20:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zmienia skrzynkę odbiorczą w Gmailu. Użytkownicy, którzy korzystają z podziału na kategorie smartfonach, niebawem zobaczą nową segregację wiadomości. Gmail będzie rozpoznawać "mniej ważne" e-maile w skrzynce odbiorczej, a następnie przesuwać je niżej na liście.

Na zmianę w Gmailu zwraca uwagę serwis 9to5Google. Nowy mechanizm teoretycznie już teraz powinien być widoczny dla wszystkich, ale nowość wdrażana jest etapami, stąd możliwe są opóźnienia (zwykle nawet do dwóch tygodni). Po zmianie Gmail ma automatycznie rozpoznawać "mniej ważne" wiadomości, takie jak powiadomienia czy rachunki za zakupy i umieszczać je niżej na liście odebranych, w kategorii "aktualizacji".

Oczywiście nową funkcję będzie można po prostu wyłączyć i zachować standardową skrzynkę odbiorczą, w której wiadomości wyświetlane są zgodnie z kolejnością ich odebrania i nie są grupowane na kategorie. Większość użytkowników ceniących ten automatyczny podział doceniła jednak nowy pomysł na wyciąganie "mniej ważnych" wiadomości do kolejnej grupy, stąd trwające wdrożenie u wszystkich użytkowników Gmaila po zakończonych pomyślnie testach.

Jak podaje Google, nowa funkcja trafia już do Gmaila zarówno na Androida, jak i iOS-a. Można spodziewać się, że w praktyce jest to zmiana włączana sukcesywnie po stronie serwera, ale chcąc mieć pewność, że szybko pojawi się w telefonie czy tablecie, warto samodzielnie wymusić aktualizację Gmaila do najnowszej wersji. Można to zrobić, zaglądając do zestawienia aktualizacji w sklepie Google Play. Lista jest dostępna jako jedna z opcji po kliknięciu swojego awatara w sklepie z aplikacjami.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)