WhatsApp: nie masz zdjęcia? Stworzysz je opisem

WhatsApp pracuje nad nową funkcją
WhatsApp pracuje nad nową funkcją
Źródło zdjęć: © GETTY | Anadolu Agency
Oskar Ziomek

23.05.2024 12:56, aktual.: 23.05.2024 16:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp pracuje nad nową funkcją tworzenia zdjęć profilowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Obecnie nowość jest w fazie testów, ale już teraz wiadomo, że aplikacja będzie w stanie generować obrazki z wykorzystaniem AI wyłącznie na podstawie "promptów", czyli słownego opisu.

Na przygotowywaną nowość w WhatsAppie zwraca uwagę WABetaInfo. W testowym wydaniu 2.24.11.17 na Androida zauważono bowiem nowy moduł, który pozwala użytkownikom tworzyć zdjęcia profilowe z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Podobnie jak we wszystkich innych narzędziach tego rodzaju, generowanie obrazka realizowane jest po wpisaniu promptów, czyli słownego opisu tego, co ma się znaleźć na zdjęciu. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa opcja trafi do stabilnego WhatsAppa.

Nie zaprezentowano również żadnego przykładowego obrazka, co może oznaczać, że na razie funkcja nie działa jeszcze w pełni. Na tym etapie nie ma więc pewności, czy twórcy WhatsAppa pozwolą na generowanie możliwie naturalnie wyglądających zdjęć profilowych, które na pierwszy rzut oka będzie trudno odróżnić od fotografii, czy też celowo powstające obrazki będą na swój sposób karykaturalne lub wyraźnie "bajkowe", aby użytkownicy WhatsAppa nie mieli złudzeń, że jest to tylko twór AI.

Można bowiem bezpiecznie założyć, że poza opisem wprowadzanym przez użytkownika, "pod spodem" do polecenia będą dodawane dodatkowe obostrzenia, by nie pozwolić na generowanie obrazków powszechnie obraźliwych. WhatsApp jest rozwijany dość sprawnie, można więc sądzić że nowa opcja w najbliższych tygodniach, a góra miesiącach, przybierze ostateczny kształt i będzie można rozpocząć realne testy generowania obrazków z AI.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zdjęcie profilowe wygenerowane przez sztuczną inteligencję w WhatsAppie może być ciekawsze niż brak zdjęcia - w przypadku osób, które nie chcą dzielić się z innymi swoim autentycznym wizerunkiem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)