Android Auto nie jest sam - Apple CarPlay też sprawia problemy

Apple CarPlay
Apple CarPlay
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

12.01.2022 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po aktualizacji iPhone'ów do iOS-a 15 kierowcy korzystający z Apple CarPlay mogą się poczuć jak właściciele smartfonów z Androidem. Jak wynika z internetowych doniesień, ostatnio częściej miewają problemy z systemem w samochodzie, o których zwykle czyta się w kontekście Androida Auto.

Apple CarPlay często stawiany jest w opozycji do Androida Auto jako przykład systemu, w którym wszystko po prostu działa. Niestety praktyka pokazuje, że nie zawsze jest tak kolorowo, a przykładów nie brakuje po aktualizacji iPhone'ów do iOS-a 15. Jak opisuje autoevolution, w sieci można znaleźć komentarze użytkowników CarPlay, którzy miewają problemy już z samym połączeniem smartfonów z samochodami.

Kłopoty CarPlay dotyczą także obsługi samych aplikacji i zdają się nie być powiązane z konkretnymi programami. Problemy można więc spotkać między innymi podczas korzystania z Map Google czy nawigacji Waze, które nie zawsze poprawnie rozpoznają lokalizację. Inne błędy dotyczą aplikacji muzycznych i pozostają nierozwiązane.

Co ciekawe, użytkownicy zdążyli zauważyć, że problemy z nawigowaniem da się ominąć, sięgając po telefon. Włączony smartfon potrafi odświeżyć lokalizację i tymczasowo wyeliminować usterkę także w CarPlay. Nie zmienia to jednak faktu, że takie rozwiązanie nie tylko nie jest wygodne, ale i stwarza zagrożenie na drodze. Co więcej - wciąż mowa o tylko tymczasowym obejściu, a źródło problemu pozostaje nierozwiązane.

Kierowcy korzystający z Apple CarPlay nie mają wielkiego wyboru i w praktyce muszą po prostu być cierpliwi, czekając na rozwiązanie błędu. Zapewne większość, jak nie wszystkie usterki systemu zostaną rozwiązane wraz z najbliższą aktualizacją systemu iOS.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)