Android Automotive ucieszy sceptycznych. Logowanie nie jest konieczne

Android Automotive ucieszy sceptycznych. Logowanie nie jest konieczne

Android Automotive OS
Android Automotive OS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Polestar
Oskar Ziomek
17.11.2021 07:16

Android Automotive OS, który za kilka lat będzie zapewne dostępny w znakomitej większości nowych samochodów, nie wymaga do działania konta Google. Bez logowania funkcje są oczywiście ograniczone, ale z samochodu i np. nawigacji wciąż można korzystać.

W odpowiedzi na pojawiające się w sieci obawy niektórych użytkowników o bezpieczeństwo systemu Android Automotive OS, serwis autoevolution ustalił, że system może działać także bez logowania kierowcy przy użyciu konta Google. Straci on co prawda tym samym dostęp do wielu opcji, ale te podstawowe wciąż będą działać - włącznie z Asystentem czy nawigacją w Mapach Google.

To dobra informacja dla wszystkich sceptycznych użytkowników chmury i synchronizacji danych, co pomaga usprawniać systemy, ale i jest niezbędne, by oferować dodatkowe funkcje. Kupując nowy samochód z Androidem Automotive nie będzie więc obowiązku logowania się z użyciem konta Google, by skorzystać z czegoś więcej niż zegarka, ale należy pamiętać, że system będzie ograniczony do minimum.

Android Automotive OS to system, który już teraz zaczyna być obecny w pierwszych nowych samochodach na rynku. Bazuje na Androidzie, a główną różnicą w porównaniu do Androida Auto jest fakt, że działa w samochodzie niezależnie od smartfonu. Przy okazji może być także wykorzystywany jako panel do sterowania typowymi funkcjami auta, takimi jak klimatyzacja czy masaż foteli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)