Awaria w Banku Pekao. Problemy występują w całej Polsce

Awaria w Banku Pekao. Problemy występują w całej Polsce

Bank Pekao zmaga się z awarią
Bank Pekao zmaga się z awarią
Źródło zdjęć: © downdetector
Mateusz Tomczak
09.02.2024 16:49, aktualizacja: 09.02.2024 17:23

Bank Pekao zmaga się z awarią, w wyniku której klienci chcący uzyskać dostęp do swoich środków za pośrednictwem internetu napotykają na przeszkody.

Awaria ma charakter ogólnokrajowy, zgłoszenia od niezadowolonych użytkowników napływają z całej Polski.

Awaria w Banku Pekao

Niepokojący może być fakt, że awaria trwa już kilka godzin. Zgłoszenia użytkowników zaczęły pojawiać się ok. godz. 12. Początkowo nie było ich wiele, ale z każdą godziną problem wydaje się narastać. Zniecierpliwieni klienci zaczęli zgłaszać problemy także za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Trwa awaria w Banku Pekao
Trwa awaria w Banku Pekao© downdetector

Zgodnie z raportami przesyłanymi do serwisu downdetector występują poważne problemy z dostępem do bankowości internetowej i przelewów, wiele osób zgłasza też nieprawidłowe działanie aplikacji mobilnej banku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przedstawiciele banku nie wydali komunikatu w mediach społecznościowych, z którego moglibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej o przyczynach awarii. Postanowiliśmy skontaktować się z obsługą techniczną i otrzymaliśmy krótką wiadomość potwierdzającą zgłoszenia użytkowników. Czas, w jakim awaria zostanie usunięta pozostaje nieznany.

"Mateuszu, aktualnie mogą występować utrudnienia w realizacji przelewów za pośrednictwem PeoPay i Pekao24. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej przywrócić prawidłowe działanie serwisów. Przepraszamy za niedogodności."

Aktualizacja, godz. 17:23

Stale aktualizowana liczba zgłoszeń w serwisie downdetector spadła do poziomu poniżej 100 raportów. Wnioskujemy więc, że co do zasady awaria Pekao została usunięta i klienci mogą już swobodnie logować się do serwisu Pekao24, zaś pozostałe zgłoszenia mają najpewniej charakter incydentalny.

Mateusz Tomczak, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)