CarPlay pozwoli kupić paliwo bez wysiadania z samochodu

CarPlay pozwoli kupić paliwo bez wysiadania z samochodu

Apple CarPlay
Apple CarPlay
Źródło zdjęć: © BMW
Karolina Kowasz
30.06.2022 19:24, aktualizacja: 30.06.2022 20:52

Apple chce umożliwić kierowcom zakup paliwa bezpośrednio z deski rozdzielczej. Nowość ma się pojawić już jesienią, razem z najnowszą wersją oprogramowania CarPlay.

Jak podaje Agencja Reutera, nowa funkcja w CarPlay pozwoli użytkownikom wybrać odpowiednią aplikację na ekranie, aby za jej pomocą wybrać dystrybutor na stacji i kupić paliwo. Cały proces będzie odbywał się bezpośrednio z ekranu w samochodzie, pomijając zwykły proces płatności kartą czy gotówką w kasie na stacji benzynowej.

Nowość została po cichu zaprezentowana na ostatniej konferencji deweloperów Apple. Firma ma nadzieję, że wraz z jej wprowadzeniem, uda się przyspieszyć dążenie firmy do przekształcenia pojazdu w sklep z towarami i usługami. To by oznaczało, że Apple ma aspiracje do zapewnienia swoim użytkownikom możliwości wydania pieniędzy w każdych warunkach.

Przedsiębiorstwo HF Sinclair, które sprzedaje swoją benzynę na 1600 stacjach w Stanach Zjednoczonych, ogłosiło już, że planuje wejść we współpracę z Apple i umożliwić zakup paliwa poprzez system CarPlay. Żeby skorzystać z tej możliwości, kierowcy będą musieli pobrać na swój telefon aplikację danej firmy paliwowej i wprowadzić dane uwierzytelniające płatność.

Po skonfigurowaniu danych w aplikacji kierowcy będą mogli dotknąć ekranu nawigacji, aby aktywować usługę zakupu paliwa i od razu za nie zapłacić. Na razie nie wiadomo, jakie jeszcze firmy wejdą we współpracę z Apple. Z tego powodu nie można powiedzieć, w których krajach poza Stanami Zjednoczonymi pojawi się taka możliwość.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)