CarPlay pozwoli kupić paliwo bez wysiadania z samochodu

Apple CarPlay
Apple CarPlay
Źródło zdjęć: © BMW
Karolina Kowasz

30.06.2022 19:24, aktual.: 30.06.2022 20:52

Apple chce umożliwić kierowcom zakup paliwa bezpośrednio z deski rozdzielczej. Nowość ma się pojawić już jesienią, razem z najnowszą wersją oprogramowania CarPlay.

Jak podaje Agencja Reutera, nowa funkcja w CarPlay pozwoli użytkownikom wybrać odpowiednią aplikację na ekranie, aby za jej pomocą wybrać dystrybutor na stacji i kupić paliwo. Cały proces będzie odbywał się bezpośrednio z ekranu w samochodzie, pomijając zwykły proces płatności kartą czy gotówką w kasie na stacji benzynowej.

Nowość została po cichu zaprezentowana na ostatniej konferencji deweloperów Apple. Firma ma nadzieję, że wraz z jej wprowadzeniem, uda się przyspieszyć dążenie firmy do przekształcenia pojazdu w sklep z towarami i usługami. To by oznaczało, że Apple ma aspiracje do zapewnienia swoim użytkownikom możliwości wydania pieniędzy w każdych warunkach.

Przedsiębiorstwo HF Sinclair, które sprzedaje swoją benzynę na 1600 stacjach w Stanach Zjednoczonych, ogłosiło już, że planuje wejść we współpracę z Apple i umożliwić zakup paliwa poprzez system CarPlay. Żeby skorzystać z tej możliwości, kierowcy będą musieli pobrać na swój telefon aplikację danej firmy paliwowej i wprowadzić dane uwierzytelniające płatność.

Po skonfigurowaniu danych w aplikacji kierowcy będą mogli dotknąć ekranu nawigacji, aby aktywować usługę zakupu paliwa i od razu za nie zapłacić. Na razie nie wiadomo, jakie jeszcze firmy wejdą we współpracę z Apple. Z tego powodu nie można powiedzieć, w których krajach poza Stanami Zjednoczonymi pojawi się taka możliwość.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)