Elon Musk wstrzymał prace rozwojowe. Twitter nagle stracił główne funkcje

Elon Musk wstrzymał prace rozwojowe. Twitter nagle stracił główne funkcje

Twitter uniemożliwiał tworzenie nowych wpisów
Twitter uniemożliwiał tworzenie nowych wpisów
Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad Siwik
09.02.2023 12:47, aktualizacja: 10.02.2023 09:52

Główną funkcją Twittera jest możliwość dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy poprzez publikowanie postów. Ta jednak nagle przestała działać, a wielu użytkownikom przy próbie dodania wpisu wyświetlał się komunikat o przekroczeniu dziennego limitu tweetów. W związku z awarią Elon Musk wystosował e-maila do swoich pracowników.

Twitter po przejęciu przez Elona Muska nie ma najlepszej passy. Jego pomysły na uwolnienie niebieskiego ptaka i uczynienie go znów wielkim wielokrotnie spalały się na panewce. Użytkownicy byli wprowadzani w konsternację przez nieoczywiste zmiany zasad czy dziwne błędy. A w ciągu ostatniego dnia problem osiągnął apogeum, ponieważ nie mogli nawet tweetować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Dzienny limit tweetów został przekroczony"

Wielu użytkowników zgłaszało, że nagle nie byli w stanie tworzyć nowych wpisów z powodu "przekroczenia dziennego limitu wysyłania tweetów". Błąd wydaje się dotyczyć niezaplanowanych wpisów. Tweety, które zostały wcześniej zaplanowane, trafiają już na platformę z automatu – zauważa TechCrunch. Problem występuje zarówno w przeglądarce, jak i mobilnej aplikacji.

Warto zauważyć, że Twitter faktycznie ma dzienny limit tweetów, ale jego przekroczenie powinno następować dopiero po publikacji 2,4 tys. wpisów w ciągu jednego dnia.

Na tym jednak błędy się nie kończą. Kolejny z nich najwyraźniej uniemożliwia użytkownikom śledzenie nowych kont, a wielu z nich zgłaszało, że widzi wyskakujące okienko informujące, że "nie mogą w tej chwili obserwować większej liczby osób". Sporo osób zgłaszało też problemy z wysyłaniem bezpośrednich wiadomości na Twitterze.

Twitter przyznał się do powszechnych problemów w środę, ale jeszcze nie podał konkretów na temat tego, co było przyczyną awarii ani kiedy zostanie ona naprawiona. "W przypadku niektórych z was Twitter może nie działać zgodnie z oczekiwaniami. Przepraszamy za problem. Jesteśmy tego świadomi i pracujemy nad tym, aby to naprawić" – podaje wsparcie Twitter.

Elon Musk wstrzymuje prace rozwojowe Twittera

Elon Musk w związku z awarią wysłał e-mail do pracowników Twittera, w którym kazał im wstrzymać "rozwój nowych funkcji". "Proszę o wstrzymanie się na razie z rozwojem nowych funkcji na rzecz maksymalizacji stabilności i odporności systemu, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się Super Bowl" – napisał Musk w e-mailu, do którego dotarł serwis Fortune.

W kolejnej wiadomości Musk napisał, że Twitter "powinien również wstrzymać się z przejściem z Sacramento, konsolidacją Atlanty", czyli centrów danych, z których korzysta Twitter i "ograniczyć wykorzystania platformy Google Cloud przynajmniej do przyszłego tygodnia".

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)