Elon Musk wstrzymał prace rozwojowe. Twitter nagle stracił główne funkcje

Elon Musk wstrzymał prace rozwojowe. Twitter nagle stracił główne funkcje09.02.2023 12:47
Twitter uniemożliwiał tworzenie nowych wpisów
Twitter uniemożliwiał tworzenie nowych wpisów
Źródło zdjęć: © Getty Images

Główną funkcją Twittera jest możliwość dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy poprzez publikowanie postów. Ta jednak nagle przestała działać, a wielu użytkownikom przy próbie dodania wpisu wyświetlał się komunikat o przekroczeniu dziennego limitu tweetów. W związku z awarią Elon Musk wystosował e-maila do swoich pracowników.

Twitter po przejęciu przez Elona Muska nie ma najlepszej passy. Jego pomysły na uwolnienie niebieskiego ptaka i uczynienie go znów wielkim wielokrotnie spalały się na panewce. Użytkownicy byli wprowadzani w konsternację przez nieoczywiste zmiany zasad czy dziwne błędy. A w ciągu ostatniego dnia problem osiągnął apogeum, ponieważ nie mogli nawet tweetować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Dzienny limit tweetów został przekroczony"

Wielu użytkowników zgłaszało, że nagle nie byli w stanie tworzyć nowych wpisów z powodu "przekroczenia dziennego limitu wysyłania tweetów". Błąd wydaje się dotyczyć niezaplanowanych wpisów. Tweety, które zostały wcześniej zaplanowane, trafiają już na platformę z automatu – zauważa TechCrunch. Problem występuje zarówno w przeglądarce, jak i mobilnej aplikacji.

Warto zauważyć, że Twitter faktycznie ma dzienny limit tweetów, ale jego przekroczenie powinno następować dopiero po publikacji 2,4 tys. wpisów w ciągu jednego dnia.

Na tym jednak błędy się nie kończą. Kolejny z nich najwyraźniej uniemożliwia użytkownikom śledzenie nowych kont, a wielu z nich zgłaszało, że widzi wyskakujące okienko informujące, że "nie mogą w tej chwili obserwować większej liczby osób". Sporo osób zgłaszało też problemy z wysyłaniem bezpośrednich wiadomości na Twitterze.

Twitter przyznał się do powszechnych problemów w środę, ale jeszcze nie podał konkretów na temat tego, co było przyczyną awarii ani kiedy zostanie ona naprawiona. "W przypadku niektórych z was Twitter może nie działać zgodnie z oczekiwaniami. Przepraszamy za problem. Jesteśmy tego świadomi i pracujemy nad tym, aby to naprawić" – podaje wsparcie Twitter.

Elon Musk wstrzymuje prace rozwojowe Twittera

Elon Musk w związku z awarią wysłał e-mail do pracowników Twittera, w którym kazał im wstrzymać "rozwój nowych funkcji". "Proszę o wstrzymanie się na razie z rozwojem nowych funkcji na rzecz maksymalizacji stabilności i odporności systemu, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się Super Bowl" – napisał Musk w e-mailu, do którego dotarł serwis Fortune.

W kolejnej wiadomości Musk napisał, że Twitter "powinien również wstrzymać się z przejściem z Sacramento, konsolidacją Atlanty", czyli centrów danych, z których korzysta Twitter i "ograniczyć wykorzystania platformy Google Cloud przynajmniej do przyszłego tygodnia".

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)