Elon Musk stworzy telefon? "Jeśli nie będzie wyboru"

Elon Musk stworzy telefon? "Jeśli nie będzie wyboru"

Nowy smartfon? Elon Musk zdradza plany
Nowy smartfon? Elon Musk zdradza plany
Źródło zdjęć: © YouTube
26.11.2022 06:50, aktualizacja: 26.11.2022 15:41

Kolejny dzień, kolejne deklaracje Elona Muska. Tym razem miliarder zapowiedział stworzenie nowego, alternatywnego smartfona, jeśli tylko nie będzie mu po drodze z Google i Apple.

Elon Musk złożył kolejną, dość odważną deklarację. Miliarder zapowiedział stworzenie nowego smartfona, który będzie alternatywą dla urządzeń korzystających z systemów Android i iOS, należących odpowiednio do Google i Apple.

Jak piszą dziennikarze Phone Arena, Musk został wywołany do tablicy przez komentatorkę polityczną Liz Wheeler. Zasugerowała ona, że jeśli Apple i Google usuną Twittera ze swoich sklepów z aplikacjami, Elon Musk powinien stworzyć swój własny smartfon. Jej zdaniem ucieszyłoby to połowę Stanów Zjednoczonych. Jak dodała, Musk jest człowiekiem, który wysyła rakiety na Marsa, więc "głupi, mały smartfon" powinien być łatwy do stworzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Elon Musk nie pozostawił tweeta bez odpowiedzi. Jak stwierdził - ma nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale jeśli "nie będzie innego wyboru", stworzy alternatywny telefon. Na razie jednak na taką konieczność się nie zanosi.

W tej chwili nie ma żadnych przesłanek, by sądzić, że Google lub Apple mają zamiar skasować Twittera ze Sklepu Play czy App Store. Tym niemniej, deklaracja Muska jest dość odważna i jeśli dojdzie do sprzeczności interesów między nim a właścicielami wspomnianych platform, słowa te będą mu przypominane.

Nowy smartfon to nic łatwego

Jak przypomina serwis Phone Arena, jeden miliarder planował już wejście szturmem na rynek smartfonów. Jeff Bezos wypuścił w 2014 r. pierwszy smartfon marki Amazon - Fire Phone. To, że o nim nie słyszeliście, to nic dziwnego. Urządzenie było całkowitą wpadką. Amazon sprzedał tylko 26 tys. egzemplarzy.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)