Google Chrome pozwoli wyłączać dodatki na wybranych stronach

Google Chrome pozwoli wyłączać dodatki na wybranych stronach

Google Chrome
Google Chrome
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
15.01.2023 08:49

Google Chrome już niedługo umożliwi użytkownikom wyłączanie wszystkich rozszerzeń na wybranych stronach internetowych. W sieci zwrócono uwagę na trwającą implementację, która ma prowadzić do stworzenia nowej opcji w menu dodatków na górnym pasku w Google Chrome.

Instalowanie dodatków w Google Chrome, podobnie jak i w innych przeglądarkach, to dla wielu osób niezbędny etap podczas pierwszego konfigurowania programu. Niestety, obecnie co do zasady rozszerzenia w Google Chrome można tylko globalnie włączać lub wyłączać, co może prowadzić do problematycznego manipulowania ustawieniami, jeśli pojawia się "zgrzyt" danego rozszerzenia z wybranymi stronami.

Wyjątkiem są te dodatki do Chrome'a, które same zapamiętują otwartą witrynę i pozwalają decydować użytkownikowi, czy w danym przypadku mają być włączone. Jak zwraca uwagę Bleeping Computer powołując się na wątek na reddicie, Google pracuje tymczasem nad inną opcją – możliwością wyłączenia wszystkich dodatków na danej stronie internetowej. Jest to najpewniej bezpośrednia odpowiedź na analogiczne ruchy w konkurencyjnym Edge'u.

Stopklatka z animacji zamieszczonej na reddicie
Stopklatka z animacji zamieszczonej na reddicie© reddit | Leopeva64-2

Jak wynika z pierwszych zrzutów ekranu, użytkownik Google Chrome będzie mógł wyłączyć jednym przyciskiem wszystkie dodatki na danej stronie internetowej. Nowa opcja jest na wczesnym etapie rozwoju, wobec czego wiele kwestii pozostaje niejasnych. W tym momencie nie wiadomo na przykład, czy po wyłączeniu dodatków Chrome sam przeładuje otwartą witrynę oraz czy pojawi się także opcja pojedynczego wyłączania rozszerzeń, które mają działać na danej stronie. Szczegóły rozwoju nowej opcji można śledzić na stronie chromium.org.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)