IM+ Pro7 z odświeżonym interfejsem graficznym i funkcją Off-the-record

IM+ Pro7 z odświeżonym interfejsem graficznym i funkcją Off‑the-record

IM+ Pro7 z odświeżonym interfejsem graficznym i funkcją Off-the-record
Kuba Pawlak
24.10.2013 13:17, aktualizacja: 24.10.2013 14:04

Od czerwca firma SHAPE zastanawiała się w jaki sposób najlepiej przebudować interfejs swojego komunikatora IM+ by dostosować go do nowej wersji systemu iOS 7. Efekty prac możemy zobaczyć dzisiaj w nowych odsłonach programu IM+ Pro i IM+ Pro7. Interfejs komunikatora została całkowicie przebudowany i stał się bez wątpienia bardziej czytelny. Zrezygnowano m.in z kolorowych pasków, gradientów na rzecz stonowanych kolorów dostępnych w wielu aplikacjach w systemie iOS 7.

Obraz

IM+ Pro pozwala rozmawiać z osobami korzystającymi z szeregu usług, w tym: Facebooka, Jabbera, GG, MSN/Live Messengera, Google Talk, Yahoo!, AIM/iChat, ICQ, MeinVZ, SINA Weibo, mig33, VKontakte, Odnoklassniki.ru, Mamba.Ru, Fetion, Yandex IM, Mail.Ru Agent czy RenRen. Ponadto użytkownik podczas rozmowy może zaglądać na Twittera. Ważną funkcją IM+ Pro jest także funkcja Neighbors, służąca do nawiązywania znajomości z przebywającymi w okolicy osobami o podobnych zainteresowaniach. Dzięki niej możemy zobaczyć na mapie, gdzie znajdują się wirtualni „sąsiedzi”, przyłączyć się do wspólnych dyskusji czy wysyłać lokalne ogłoszenia.

Obraz

Poza przebudową interfejsu graficznego producent postanowił wprowadzić dodatkowe funkcje bez konieczności dokonywania zakupów wewnątrz aplikacji. Od teraz zarówno wersja bezpłatna jak i komercyjna oferują m. in. możliwość wyłączenia archiwizowania prowadzonych rozmów (szyfrowanie OTR) w najpopularniejszych sieciach w tym Skype, Facebook, Gtalk czy Yahoo!. Zapewni to wszystkim użytkownikom komunikatora większą prywatność, a dane nie będą przechowywanie w chmurze w popularnych usługach. Zarówno odświeżoną wersję IM+ Pro jak i płatną odsłonę IM+ Pro7 znaleźć można w oficjalnym sklepie dla produktów firmy Apple. Użytkownicy przyzwyczajeni do starego GUI cały czas mogą również pobrać starszą odsłonę IM+.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)