Internet Netia nie działa. "Mamy masową awarię światłowodu" (aktualizacja)

Internet Netia nie działa. "Mamy masową awarię światłowodu" (aktualizacja)

Awaria internetu Netia
Awaria internetu Netia
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek
06.11.2022 10:12, aktualizacja: 06.11.2022 12:55

Internet Netia nie działa prawidłowo. Od wczesnych godzin rannych klienci zgłaszają problemy - niektórzy piszą o wyjątkowo wolnym transferze, inni o całkowitym braku dostępu do internetu. Operator potwierdził już problem - to masowa awaria światłowodu.

Klienci korzystający z internetu Netia mają poważny problem. Od rana występują poważne problemy z dostępem do sieci i to na terenie całego kraju, a przynajmniej w największych polskich miastach. Do serwisu downdetector spłynęło już ponad 600 zgłoszeń, a sam operator potwierdza problem na Facebooku - to masowa awaria światłowodu, a technicy pracują już nad jej usunięciem.

Problemy z dostępem do internetu Netia zaczęły być zgłaszane tuż po godzinie 7:00. W komentarzach w serwisie downdetector klienci piszą, że w konsekwencji nie mają również dostępu do telewizji. Niektórzy podają, że ping wzrósł do poziomu 10-16 ms (a nie zapominajmy, że mowa o światłowodzie) oraz że 80 proc. pakietów podczas transferu jest tracona. Inni podają, że download spadł znacznie poniżej 1 Mb/s. Taka prędkość w praktyce nie pozwala swobodne korzystać z sieci, o streamingu filmów w wysokiej rozdzielczości nie wspominając.

Trwa awaria Netii - od rana setki zgłoszeń
Trwa awaria Netii - od rana setki zgłoszeń© downdetector

W tym momencie trudno jednoznacznie stwierdzić, jak długo mogą potrwać utrudnienia. W mediach społecznościowych Netia przeprasza klientów i podaje, że prace techników już trwają. W serwisie downdetector jeden z komentujących podaje, że dowiedział się na infolinii Netii, iż naprawa może potrwać nawet "do późnych godzin". Będziemy obserwować tę sprawę i na bieżąco aktualizować niniejszą publikację.

Aktualizacja, godz. 11:45

Jak wynika z aktualizowanej na bieżąco liczby zgłoszeń w serwisie downdetector, problemy Netii najprawdopodobniej w większości przypadków już nie występują. Liczba zgłoszeń spadła poniżej 100, z czego wnioskujemy, że ewentualne kłopoty z dostępem do internetu Netii występują już tylko w nielicznych miejscach i być może nie mają nawet związku z awarią ogłoszoną kilka godzin temu.

Aktualizacja, godz. 12:55

Liczba zgłoszeń problemów z internetem Netii w serwisie downdetector spadła do poziomu kilkudziesięciu. Wszystko wskazuje więc na to, że sytuacja została ostatecznie opanowana.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)