Microsoft Edge bardziej przyjazny graczom. Otrzyma nowy panel gier

Microsoft Edge bardziej przyjazny graczom. Otrzyma nowy panel gier

Microsoft Edge
Microsoft Edge
Źródło zdjęć: © Microsoft
Karolina Kowasz
28.12.2021 15:37

Opcja wygodnego śledzenia kanałów RSS w przeglądarce Edge to nie wszystkie nowości, jakie się w niej pojawią. Microsoft najwyraźniej szuka nowych użytkowników także wśród graczy, bowiem kolejna funkcja jest przeznaczona konkretnie dla nich.

Serwis Windows Latest zauważa, że twórcy Microsoft Edge szukają nowych możliwości konkurowania o użytkowników z najpopularniejszymi przeglądarkami na rynku. Najwyraźniej tego rodzaju szansę deweloperzy upatrują w Panelu Gier, który może pozwolić im pozyskać kolejnych odbiorców ich aplikacji.

Coś dla graczy

Panel Gier ma być nowym sposobem na wyświetlanie gier w wynikach internetowych. Najprawdopodobniej został on stworzony z myślą o tych użytkownikach, którzy lubią grać w tytuły przeglądarkowe. Chociaż tego rodzaju ruch może wydawać się nieco nieprzemyślany, to jednak produkcje tego rodzaju zyskują na popularności. Tego rodzaju osoby z pewnością docenią więc możliwość łatwiejszego dostępu do ulubionych gier.

Jak wynika z poniższego zrzutu ekranu, Panel Gier stanie się dostępny za pomocą paska narzędzi znajdującego się w Microsoft Edge. Po przejściu do niego, użytkownik będzie mógł szybko zobaczyć tytuły, w które grał ostatnio. Zaraz pod nimi znalazło się za to miejsce na produkcje polecane przez firmę oraz nowości.

Panel Gier w Microsoft Edge
Panel Gier w Microsoft Edge© Windows Latest

Gracze łatwo sprawdzą również, co jest popularne w tym tygodniu za pomocą odpowiedniego działu. Wszystkie dostępne tytuły zostały za to podzielone na stosowne kolekcje, co powinno ułatwić znalezienie produkcji, która mogłaby nas zainteresować.

Aby zagrać w interesujący nas tytuł, wystarczy kliknąć w kafelek konkretnej gry. Przeglądarka przekieruje użytkownika na witrynę MSN Games, gdzie możliwe będzie zagranie w wybraną produkcję przeglądarkową.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)