Microsoft Edge zyskał nowych użytkowników

Microsoft zapowiedział nowości w Edge'u
Microsoft zapowiedział nowości w Edge'u
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

02.08.2022 12:02

Microsoft Edge to według statystyk druga najpopularniejsza przeglądarka na rynku desktopowym. Podobna sytuacja utrzymuje się od kilkunastu tygodni, ale ostatnio Edge zyskał nieco więcej użytkowników niż wcześniej. Możliwe, że ma to związek ze "śmiercią" Internet Explorera.

Microsoft Edge jest wykorzystywany przez 10,84 proc. internautów - wynika ze statystyk statcounter, na które zwrócił uwagę serwis Windows Central. Rynek zdominowany jest przez użytkowników Chrome'a (na desktopach korzysta z niego przeszło 66 proc. internautów), ale przewaga jest tak duża, że to właśnie Edge jest na drugiej pozycji.

Taka sytuacja utrzymuje się już od kilkunastu tygodni, a Edge systematycznie zyskuje nowych użytkowników. Najświeższe statystyki obejmujące sytuację w czerwcu pokazują, że Edge w ostatnim czasie zyskał więcej użytkowników, niż zwykle. Co prawda mówimy o podbiciu wyniku o ok. 0,5 pkt proc. względem poprzedniego miesiąca, ale wcześniej różnice były mniejsze.

Wszystko wskazuje na to, że może to wynikać z zakończenia wsparcia Internet Explorera, co miało miejsce właśnie w czerwcu. W efekcie zmianę w statystykach będziemy mogli zaobserwować prawdopodobnie także za miesiąc, gdy zostaną zaktualizowane o dane z lipca. Dominacja Chrome'a od dawien dawna nie dziwi, ale w jej efekcie sytuacja pozostałych przeglądarek jest po prostu kiepska. Z Firefoksa korzysta tylko 8 proc. internautów, z Opery - nieco ponad 3 proc.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)