Mogło wyjść niezręcznie. Facebook sam wysyłał zaproszenia do znajomych

Mogło wyjść niezręcznie. Facebook sam wysyłał zaproszenia do znajomych

Ikona Facebooka
Ikona Facebooka
Źródło zdjęć: © Pexels
Wojciech Kulik
14.05.2023 09:27

Wchodzisz na czyjś profil, a Facebook automatycznie, bez pytania, wysyła zaproszenie. Błąd, który mógł wywołać wiele niezręcznych sytuacji, pojawił się tuż przed weekendem. Na szczęście problem został już rozwiązany.

Błędy w aplikacjach to coś normalnego i zdarzają się zarówno start-upom, jak i największym graczom. Ostatnio usterka na Facebooku sprawiła, że serwis automatycznie wysyłał zaproszenia do grona znajomych osobom, których profil odwiedzał akurat użytkownik. Wystarczyło wejść na dany profil i po chwili można było zobaczyć, że wysłane zaproszenie oczekuje na odpowiedź.

Błąd zrównujący wejście na profil z wysłaniem zaproszenia został zauważony przez portal Android Authority. Występował na Androidzie, ale też – co szybko zostało potwierdzone – na iOS-ie. Zarządzająca Facebookiem grupa Meta ogłosiła w weekend, że problem został rozwiązany (dzięki, Engadget).

Błąd na Facebooku bawi i irytuje zarazem

Jednych błąd rozbawił, u innych wywołał konsternację, a jeszcze inni byli po prostu wściekli. Nic w tym dziwnego – nagle bowiem Facebook wysyłał zaproszenia na przykład do (podglądanych) byłych partnerów czy też do osób usuniętych niedawno z kręgu znajomych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Błąd pojawił się w aplikacji tuż po tym, jak Facebook ogłosił plan zwolnienia 10 tys. pracowników. Zwraca na to uwagę Engadget, przy czym nie ma jak na razie żadnych dowodów na to, że było to celowe działanie.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)