Facebook nie działa prawidłowo. Są problemy z logowaniem

Facebook nie działa prawidłowo. Są problemy z logowaniem

Facebook ma problemy
Facebook ma problemy
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek
20.06.2022 13:19

Facebook od godzin rannych 20 czerwca jest problematyczny dla części użytkowników. Jak wynika ze zgłoszeń stale napływających do sieci, serwis nie pozwala się zalogować, wyświetlając m.in. komunikat "Wystąpił nieoczekiwany błąd. Spróbuj zalogować się ponownie".

Chociaż Facebook może być dla niektórych osób nieosiągalny, w tym momencie trudno jednoznacznie uznać tę sytuację za poważną awarię, bowiem jej skala wydaje się być stosunkowo mała. Do serwisu downdetector co prawda od kilku godzin napływają zgłoszenia i komentarze, ale mówimy co najwyżej o 200-kilku zgłoszeniach w jednostce czasu, a to wiele razy mniej niż w przypadku ogólnopolskich awarii Facebooka, kiedy wartość ta sięga dobrych kilku tysięcy.

Od rana zgłoszenia dotyczące awarii Facebooka spłynęły głównie z największych miast w kraju, w tym Warszawy, Wrocławia, Krakowa, okolic Katowic czy Lublina. Zauważalny wzrost liczby raportów odnotowano między godziną 7:00 a 8:00 i podobny poziom utrzymuje się do teraz. Niektórzy sygnalizują, że problem dotyczy tylko Facebooka obsługiwanego z poziomu komputera. Aplikacje mobilne mają działać bez zarzutów.

Trwające problemy z Facebookiem
Trwające problemy z Facebookiem© downdetector

Nie zmienia to jednak faktu, że część użytkowników nie może korzystać z Facebooka, głównie przez problemy z logowaniem. Jak czytamy w komentarzach, możliwe jest m.in. zobaczenie komunikatu "Wystąpił nieoczekiwany błąd. Spróbuj zalogować się ponownie". Zaledwie kilka dni temu podobny charakter i skalę miały problemy z Instagramem. W tym przypadku można sądzić, że usterka została już rozwiązana, ale z drugiej strony dziś rano z redakcją skontaktowała się jedna z czytelniczek potwierdzając, że w jej przypadku Instagram wciąż jest niedostępny.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)