PowerToys 0.69.1 usuwa błędy z poprzedniego wydania

PowerToys 0.69.1 usuwa błędy z poprzedniego wydania

Podgląd rejestru w PowerToys
Podgląd rejestru w PowerToys
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
14.04.2023 14:04

Microsoft PowerToys dostaje regularne aktualizacje. Najnowsze wydanie 0.69.1 to paczka poprawek wydana niedługo po aktualizacji 0.69, w ramach której do zestawu dodano kilka ciekawych narzędzi, w tym Podgląd rejestru. To właśnie tej funkcji dotyczy sporo poprawek.

Na szczegóły zwrócił uwagę serwis Neowin. Jak się okazuje, Microsoft szybko wydał pakiet PowerToys 0.69.1, w którym pojawiło się dziewięć kluczowych poprawek. Wiele z nich dotyczy dopiero co wprowadzonego do PowerToys narzędzia Podgląd rejestru. To prosta aplikacja do przeglądania i edytowania wpisów rejestru Windowsa, co oczywiście co do zasady polecane jest tylko świadomym i zaawansowanym użytkownikom.

Microsoft tłumaczy na GitHubie, jakie usterki w PowerToys zostały wyeliminowane. Mowa między innymi o błędzie prowadzącym do wyświetlenia okna aplikacji Podgląd rejestru większego niż sam ekran, powodującym zamknięcie aplikacji przy próbie otwarcia lub zapisu plików czy usterkach związanych z ikonami. Przy okazji poprawiono inne elementy PowerToys, a do wspomnianego Podglądu rejestru dodano nawet nowe funkcje - obsługę skrótu Ctrl+S oraz Shift+Ctrl+S.

Dziennik zmian PowerToys
Dziennik zmian PowerToys© dobreprogramy

Microsoft PowerToys w ubiegłym miesiącu zyskał także dwa inne, przydatne narzędzia. Pakiet dodatków do Windowsa rozwija się w imponującym tempie i może się przydać na każdym kroku. Wśród wielu elementów PowerToys cennym rozszerzeniem systemu jest m.in. FancyZones, czyli aplikacja pomagająca zarządzać rozmieszczeniem okien programów, co przydaje się zwłaszcza podczas pracy z ultraszerokimi monitorami.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)