Microsoft PowerToys 0.68 do pobrania. Są dwie nowe funkcje

Microsoft PowerToys 0.68 do pobrania. Są dwie nowe funkcje

Instalacja PowerToys
Instalacja PowerToys
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
03.03.2023 07:28

Pakiet narzędzi Microsoft PowerToys 0.68 wprowadza dwie nowe opcje do systemu Windows. Choć to drobiazgi, w praktyce mogą się przydać każdemu.

Pakiet Microsoft PowerToys to zestaw eksperymentalnych narzędzi dla Windowsa rozwijany przez Microsoft, który pozwala uzupełnić system o szereg przydatnych funkcji. Najnowsze wydanie PowerToys 0.68 wprowadza między innymi dwie nowe opcje. Pierwsza to "skok myszy" dostępny wśród "narzędzi myszy", który przyda się zwłaszcza osobom pracującym z kilkoma monitorami lub jednym ultraszerokim.

Jak większość opcji w PowerToys, nowa funkcja jest aktywowana dowolnym ustalonym skrótem klawiszowym. "Skok myszy" pozwala na przemieszczenie kursora myszy na "długi dystans" na ekranie. Po wciśnięciu kombinacji na klawiaturze, na ekranie pojawia się okno symulujące układ wszystkich otwartych programów w Windows, które można wykorzystać, by wskazać miejsce docelowe dla kursora. W niektórych przypadkach może to być wygodniejsze od ręcznego "jechania" myszką na drugi koniec monitora lub zestawu ekranów. Domyślny skrót to Win+Shift+D.

Funkcja Skok myszy w PowerToys 0.68
Funkcja Skok myszy w PowerToys 0.68© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Druga nowość w PowerToys 0.68 przyda się osobom często pracującym z tekstem. Nazwa opcji wyjaśnia wszystko, a chodzi o funkcję Wklej jako zwykły tekst. W praktyce jest to swego rodzaju rozszerzenie możliwości systemowego schowka. Domyślny skrót to kombinacja Win+Ctrl+V. Jak łatwo wywnioskować, opcja pozwala wkleić ze schowka tekst z usunięciem jego formatowania. Może się to przydać m.in. podczas kopiowania treści z internetu do Worda (choć podobną funkcję można znaleźć w samym edytorze).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pakiet Microsoft PowerToys 0.68 to oczywiście także szereg innych zmian, w tym poprawek błędów. Aplikacja nie aktualizuje nowych wersji automatycznie. Konieczne jest więc uruchomienie instalacji nowego wydania z poziomu ustawień pakietu. Najnowsze wydanie jest także dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)