PUE ZUS nie działa. Trwa awaria logowania (aktualizacja)

PUE ZUS nie działa. Trwa awaria logowania (aktualizacja)

Trwa awaria w PUE ZUS
Trwa awaria w PUE ZUS
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek
20.03.2023 12:05, aktualizacja: 21.03.2023 07:18

ZUS ma problem z obsługą logowania do systemu PUE. Polacy od kilku godzin zgłaszają usterkę, w wyniku której nie mogą się zalogować, a PUE pozostaje dla nich niedostępne. ZUS przypomina, że logowanie dostępne jest kilkoma metodami, a w tle trwa rozwiązywanie problemu.

Na Twitterze można trafić na wątki, w których Polacy skarżą się na funkcjonowanie systemu logowania do PUE ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprasza za utrudnienia i deklaruje, że trwa rozwiązywanie problemu, ale z danych w serwisie downdetector wynika, że problem z logowaniem do systemu PUE ZUS występuje nieprzerwanie od godziny 8:00 rano do teraz.

Usterka logowania do PUE ZUS jest ogólnopolska. Raporty w serwisie downdetector spłynęły między innymi z Warszawy, Lublina, Krakowa, Katowic czy Szczecina i w szczycie było ich ponad 340. Na Twitterze Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że do PUE można się zalogować na kilka sposobów i wymienia Profil Zaufany oraz bankowość elektroniczną. Użytkownicy kontrują jednak, że wbrew zapewnieniom nie wszystkie metody logowania są dostępne, co odzwierciedlają liczby zgłoszeń awarii.

Trwa awaria PUE ZUS
Trwa awaria PUE ZUS© downdetector

W tym momencie trudno powiedzieć, kiedy usterka zostanie rozwiązania, a Polacy zyskają dostęp do PUE ZUS wszystkimi metodami logowania. Z wcześniej zamieszczanych informacji przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynikało, że problemy miały zostać usunięte do godziny 11:00. Ponieważ wciąż występują w okolicy południa, jak widać nie udało się zrealizować tego założenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Temat problemu logowania do PUE ZUS będziemy śledzić na bieżąco i aktualizować niniejszą publikację, gdy tylko uzyskamy w tej sprawie dodatkowe informacje.

Aktualizacja, godz. 13:30

Jak wynika z aktualizowanych na bieżąco informacji w serwisie downdetector, problem z logowaniem do PUE ZUS nadal występuje. Liczba zgłoszeń utrzymuje się na poziomie około 100 i nadal trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy usterka może zostać rozwiązana. Jeszcze przed godziną ZUS utrzymywał na Twitterze, że strona działa prawidłowo (z czym formalnie nie można się nie zgodzić, bo uwagi dotyczą logowania do PUE, nie zaś strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jako takiej).

Aktualizacja, godz. 14:50

Z aktualizowanych na bieżąco danych w serwisie downdetector wynika, że niektórzy nadal mają problem z zalogowaniem się do PUE ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie opublikował na Twitterze żadnych dodatkowych komunikatów w tej sprawie.

Wciąż są problemy z logowaniem do ZUS
Wciąż są problemy z logowaniem do ZUS© downdetector

Aktualizacja, 21 marca

Z danych z serwisu downdetector wynika, że problemy z logowaniem do PUE ZUS zostały finalnie rozwiązane w godzinach popołudniowych 20 marca i obecnie do serwisu można się już bez problemu dostać.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)