ZUS nie działa. Awaria PUE ZUS i strony głównej (aktualizacja)

ZUS nie działa. Awaria PUE ZUS i strony głównej (aktualizacja)

ZUS zaostrza walkę z lewymi zwolnieniami
ZUS zaostrza walkę z lewymi zwolnieniami
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
08.03.2022 10:19, aktualizacja: 08.03.2022 11:06

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma problemy techniczne, w wyniku których od kilkunastu minut nie działa m.in. strona główna serwisu i PUE ZUS. W tym momencie nie wiadomo, co jest przyczyną problemu, ale podobny pojawił się także wczoraj.

Jak wynika z raportów w serwisie downdetector, od około godziny 9:45 pojawiają się problemy z działaniem usług ZUS-u. W praktyce, w chwili tworzenia niniejszego tekstu, nie działa przynajmniej strona główna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także serwisu PUE ZUS - wykorzystywany na bieżąco m.in. przez przedsiębiorców.

W ciągu ostatnich kilkunastu minut pojawiło się niespełna 100 zgłoszeń awarii, większość z obszaru Warszawy. W tym momencie nie wiadomo, co może być przyczyną problemów, a na oficjalnych profilach ZUS-u w mediach społecznościowych jak dotąd nie pojawił się żaden komentarz. ZUS dysponuje specjalną stroną z komunikatami technicznymi, ale ona również w tym momencie nie jest osiągalna.

Strona ZUS-u nie działa
Strona ZUS-u nie działa© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Ze zgłoszeń w serwisie downdetector wynika, że wczoraj ZUS miał podobne problemy, ale na mniejszą skalę. Brak dostępu do PUE ZUS to między innymi odcięcie zainteresowanych od możliwości pobrania rozliczenia PIT związanego ze świadczeniami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy jednej z dróg składania wniosków o świadczenie w programie Rodzina 500 Plus.

Aktualizacja, godz. 11:05

Wszystko wskazuje na to, że problemy z ZUS-em już nie występują. W tym momencie działa zarówno strona główna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jak i logowanie do PUE ZUS. W serwisie downdetector spadła jednocześnie liczba bieżących zgłoszeń o awarii.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)