WhatsApp: kod ma 6 cyfr. Nie podawaj go nikomu

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

06.03.2023 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp weryfikuje użytkownika na podstawie 6-cyfrowego kodu. To kombinacja, która jest generowana automatycznie i wysyłana w SMS-ie lub odczytywana podczas zautomatyzowanego połączenia. Co ważne, 6-cyfrowy kod w WhatsAppie powinien być znany tylko właścicielowi konta.

To istotne, bowiem wciąż popularne jest oszustwo, w którym atakujący próbuje wyłudzić wspomniany 6-cyfrowy kod z WhatsAppa. W ten sposób można stracić konto w komunikatorze. Atak zaczyna się od z pozoru niewinnego SMS-a, w którym atakujący deklaruje, że przez pomyłkę wpisał do WhatsAppa cudzy numer telefonu (chodzi o numer ofiary) podczas logowania i teraz nie może dokończyć procesu, bo 6-cyfrowy kod uwierzytelniający nie trafił do jego telefonu. "Pomyłka" była jednak intencjonalna.

WhatsApp generuje bowiem 6-cyfrowy kod automatycznie i wysyła na wprowadzony numer komórkowy. Atakujący z premedytacją podaje więc numer ofiary, a potem kontaktuje się z nią drogą SMS-ową, by skłonić ją do przesłania otrzymanego przed chwilą kodu z WhatsAppa. Jeśli ofiara nie zorientuje się, że to przekręt, sama przekaże dostęp do swojego konta na WhatsAppie. Od tego momentu nowe wiadomości, filmy i zdjęcia będą trafiać do telefonu oszusta.

Warto wiedzieć, że WhatsApp pozwala także oficjalnie przenieść konto na nowy numer. To opcja dla właściciela, który z jakichś przyczyn zmienił numer telefonu. Operację można rozpocząć z poziomu ustawień WhatsAppa w ustawieniach aplikacji w telefonie. Dzięki przeprowadzeniu tego procesu, WhatsApp przeniesienie informacje o koncie, grupach oraz ustawienia, co ułatwi konfigurację aplikacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)