WhatsApp: kod ma 6 cyfr. Nie podawaj go nikomu

WhatsApp: kod ma 6 cyfr. Nie podawaj go nikomu06.03.2023 13:27
WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

WhatsApp weryfikuje użytkownika na podstawie 6-cyfrowego kodu. To kombinacja, która jest generowana automatycznie i wysyłana w SMS-ie lub odczytywana podczas zautomatyzowanego połączenia. Co ważne, 6-cyfrowy kod w WhatsAppie powinien być znany tylko właścicielowi konta.

To istotne, bowiem wciąż popularne jest oszustwo, w którym atakujący próbuje wyłudzić wspomniany 6-cyfrowy kod z WhatsAppa. W ten sposób można stracić konto w komunikatorze. Atak zaczyna się od z pozoru niewinnego SMS-a, w którym atakujący deklaruje, że przez pomyłkę wpisał do WhatsAppa cudzy numer telefonu (chodzi o numer ofiary) podczas logowania i teraz nie może dokończyć procesu, bo 6-cyfrowy kod uwierzytelniający nie trafił do jego telefonu. "Pomyłka" była jednak intencjonalna.

WhatsApp generuje bowiem 6-cyfrowy kod automatycznie i wysyła na wprowadzony numer komórkowy. Atakujący z premedytacją podaje więc numer ofiary, a potem kontaktuje się z nią drogą SMS-ową, by skłonić ją do przesłania otrzymanego przed chwilą kodu z WhatsAppa. Jeśli ofiara nie zorientuje się, że to przekręt, sama przekaże dostęp do swojego konta na WhatsAppie. Od tego momentu nowe wiadomości, filmy i zdjęcia będą trafiać do telefonu oszusta.

Warto wiedzieć, że WhatsApp pozwala także oficjalnie przenieść konto na nowy numer. To opcja dla właściciela, który z jakichś przyczyn zmienił numer telefonu. Operację można rozpocząć z poziomu ustawień WhatsAppa w ustawieniach aplikacji w telefonie. Dzięki przeprowadzeniu tego procesu, WhatsApp przeniesienie informacje o koncie, grupach oraz ustawienia, co ułatwi konfigurację aplikacji.

Czy warto kupić mobilny monitor LG gram +view?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)