Newsletter w WhatsAppie. Tak wygląda nowa funkcja

Newsletter w WhatsAppie. Tak wygląda nowa funkcja

WhatsApp zyska niedługo nową funkcję
WhatsApp zyska niedługo nową funkcję
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
02.03.2023 13:46

WhatsApp dostanie niedługo nową funkcję, którą są newslettery. Na razie są w fazie testowej i nie ma pewności, jak dokładnie będą działać, ale z dnia na dzień pojawia się w tym zakresie coraz więcej informacji. Teraz wiemy już, jak WhatsApp może wspomniane newslettery wyświetlać.

WhastApp jest regularnie aktualizowany, a jedną z najnowszych rozwijanych funkcji są newslettery, o których pierwszy raz pisaliśmy pod koniec lutego. To analogia do funkcji dobrze wszystkim znanej ze świata poczty e-mail. WhatsApp chce dać użytkownikom możliwość zapisywania się do biuletynów, które będą rozpowszechniane za pomocą komunikatora, dając twórcom takich treści większe możliwości niż w przypadku czatów grupowych, gdzie obecne są (wysokie, ale jednak) ograniczenia co do liczby osób.

Jak zwraca uwagę WABetaInfo, WhatsApp w testowej wersji pozwala już wyświetlić widok, który zdradza jak tytułowe newslettery będą prezentowane w aplikacji. WhatsApp będzie je wyświetlać tuż pod zakładką "Status", skąd będzie można również wyszukać nowe kanały, z których wiadomości będzie otrzymywać użytkownik. Na razie nie jest jasne, w jaki dokładnie sposób będzie można znaleźć nowe treści do newsletterów w WhatsAppie. Można zakładać, że system będzie oparty na nazwach lub także tagach.

Newslettery w WhatsAppie
Newslettery w WhatsAppie© WABetaInfo

Obecnie wszystko wskazuje także na to, że newslettery w WhatsAppie będą wyświetlane wyłącznie w kolejności chronologicznej (co nie jest tak oczywiste w przypadku postów w social mediach) oraz nie będą przeplatane reklamami. WABetaInfo dodaje, że użytkownik zawsze będzie mógł sam decydować o tym, czyje newslettery widzi w komunikatorze, a także że nikt nie będzie mógł zobaczyć, jakie osoby "obserwuje". Pod tym kątem zadbano o zachowanie prywatności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie newslettery zostaną uruchomione w stabilnym wydaniu WhatsAppa. Można jednak zakładać, że już po wdrożeniu i tak będzie musiało minąć trochę czasu, nim z funkcji zaczną regularnie korzystać twórcy tego typu treści. Dopiero wówczas użytkownicy WhatsAppa będą mieli wybór newsletterów, do otrzymywania których będą mogli się zapisać.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)