WhatsApp ma nowy edytor. Możesz dorysować cokolwiek

WhatsApp ma nowy edytor. Możesz dorysować cokolwiek

Naklejki w WhatsApp Web
Naklejki w WhatsApp Web
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
26.11.2021 07:06

WhatsApp w webowej wersji zyskał edytor naklejek, dzięki którym użytkownicy mogą tworzyć własne, na bazie dowolnych zdjęć. W praktyce edytor pozwala tworzyć odręczne rysunki i wiele więcej, a finalny efekt może rozbawić adresata.

WhatsApp (na razie tylko w wersji webowej) zyskał edytor naklejek, o czym poinformował serwis The Verge. Co ciekawe, nowa funkcja nie jest dostępna z poziomu galerii domyślnych naklejek, lecz po kliknięciu symbolu spinacza do załączania multimediów. Bazą do stworzenia własnej naklejki jest bowiem zdjęcie wgrywane z dysku komputera, ale nikt nie powiedział, że nie może to być np. tło w jednolitym kolorze.

Po wgraniu zdjęcia-bazy, WhatsApp Web pozwala dowolnie je edytować. Dostępne jest kadrowanie i dodawanie własnych elementów, w tym tekstu, innych naklejek (te animowane przestają się jednak ruszać) oraz odręczne rysowanie. Można przy tym wybrać dowolną grubość "pędzla" i kolor. Paleta na dole to tylko propozycje, symbolem strzałki można przejść do pełnej palety i wybrać dowolną barwę.

Tworzenie naklejki w WhatsApp Web
Tworzenie naklejki w WhatsApp Web© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Jak można wnioskować z informacji The Verge, edytor naklejek WhatsAppa nie jest dostępny dla każdego od razu. Serwis pisze o dostępności dopiero w przyszłym tygodniu, ale w moim przypadku edytor działa już teraz.

Zainteresowani mogą więc już sprawdzić, czy nowa funkcja jest dostępna także u nich. Warto jednak wiedzieć, że na razie mowa wyłącznie o WhatsAppie Web. Na tę chwilę nie wiadomo czy i kiedy edytor trafi do desktopowej wersji WhatsAppa i do smartfonów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)