WhatsApp przygotowuje nowość. Zmienisz standardową zieleń

WhatsApp przygotowuje nowość
WhatsApp przygotowuje nowość
Źródło zdjęć: © Pixabay, WABetaInfo, dobreprogramy
Oskar Ziomek

26.05.2024 21:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp pracuje nad nową opcją personalizacji czatów. Użytkownicy już niedługo zyskają możliwość wybrania jednego z kilku kolorów "dymków", które domyślnie widać w rozmowach. W ten sposób uda się zmienić klasyczny zielony kolor, który towarzyszy czatom w WhatsAppie od początku.

WhatsApp w kolejnym aspekcie upodabnia się do Messengera. Tym razem do aplikacji trafią ustawienia kolorów dymków - nieco na kształt motywów, które znamy z komunikatora w Facebooku. Personalizacja czatów w WhatsAppie przebiega jednak nieco inaczej. Użytkownik może już teraz wybierać pomiędzy wieloma kolorami tła (niezależnie zresztą dla jasnego i ciemnego motywu), ale kolory dymków jak dotąd pozostawały wyłącznie w kolorze zielonym, kojarzonym jednoznacznie z WhatsAppem.

Po zmianie, którą już teraz widać w testowym WhatsAppie na iOS-a (w wydaniu 24.11.10.70), użytkownicy będą mogli wybrać - poza zielonym - kolor niebieski, szary, różowy lub fioletowy. Wraz z wybraną tapetą, ustawienia te będą domyślnie stosowane do wszystkich nowych rozmów w komunikatorze. Można założyć, że później będzie można indywidualnie dopasować do swoich wymagań pojedynczy czat.

W tym momencie nie jest jasne, kiedy nowa opcja trafi do stabilnego wydania komunikatora. WhatsApp jest jednak znany z szybkiego rozwoju i sukcesywnego wdrażania wszystkich testowanych nowości do komunikatora. Szacujemy, że pojawienie się nowych ustawień w stabilnym wydaniu WhatsAppa to kwestia maksymalnie kilku tygodniu lub miesięcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Równolegle twórcy rozwijają także inne opcje, w tym tworzenie zdjęć profilowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. WhatsApp pozwoli użytkownikom wprowadzać tzw. prompty, na podstawie których AI wygeneruje obrazek. Można zakładać, że "w tle" będą działać dodatkowe komendy, które uniemożliwią tworzenie obraźliwych obrazków, tym niemniej funkcja zapowiada się na ciekawe udogodnienie zwłaszcza dla użytkowników, którzy nie chcą wgrać do aplikacji własnego zdjęcia profilowego.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)