WhatsApp: tak wygląda nowa metoda przenoszenia czatów

WhatsApp testuje nową opcję
WhatsApp testuje nową opcję
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek

28.04.2023 19:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp w wersji testowej na Androida zdradza, jak będzie wyglądać nowy sposób przenoszenia czatów między telefonami. Okazuje się, że nie będzie już do tego konieczne wykorzystywanie chmury i Dysku Google. WhatsApp pracuje nad łatwiejszym rozwiązaniem.

WhatsApp Beta na Androida w rękach niektórych testerów zdradza, jak będzie wyglądać nowa opcja przenoszenia czatów - zwraca uwagę WABetaInfo. W wydaniu 2.23.9.19 nowa metoda częściowo działa, a polega na bezpośrednim wysyłaniu historii wszystkich rozmów między urządzeniami z Androidem, co można zainicjować z poziomu ustawień. Na początku konieczne jest zeskanowanie kodu QR - na podobnej zasadzie, jak w przypadku dodawania wielu urządzeń do tego samego konta.

Nowa metoda przenoszenia czatów może znacznie ułatwić proces migracji wszystkich rozmów z WhatsAppa na nowe urządzenie w przypadku zmiany smartfonu. Obecnie w przypadku Androida jest to możliwe wyłącznie z pośrednictwem Dysku Google, co wymaga uprzedniego ręcznego wykonania kopii zapasowej. Nie tylko wiąże się to z większym zaangażowaniem użytkownika, ale także z koniecznością polegania na usłudze firmy trzeciej, co nie jest idealnym rozwiązaniem.

Ponieważ mówimy o testowym wydaniu Beta, w tym momencie trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy nowa opcja przenoszenia czatów pojawi się w stabilnym WhatsAppie dla każdego. Mając jednak na uwadze dynamiczny rozwój komunikatora i stosunkowo częste wdrażanie nowości, można zakładać, że jest to co najwyżej kwestia najbliższych tygodni lub miesięcy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)