WhatsApp z nowymi funkcjami. Przydadzą się na co dzień

WhatsApp w sklepie Google Play
WhatsApp w sklepie Google Play
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl
Wojciech Kulik

05.05.2023 10:12

WhatsApp doczekał się aktualizacji. Dzięki niej ankiety nabierają sensu, a przekazywanie plików staje się wygodniejsze i bardziej praktyczne. To kolejne zmiany i nowinki, które trafiły do aplikacji w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Ankiety może i nie są najpopularniejszą funkcją WhatsAppa, ale bez wątpienia mają praktyczne zastosowania. Pomagają na przykład w podejmowaniu decyzji w grupach. Być może dzięki najnowszej aktualizacji, opisanej na oficjalnym blogu, staną się częściej wykorzystywane.

Ankiety w WhatsApp będą działać lepiej

Co konkretnie się zmieniło? Przede wszystkim pojawiła się możliwość tworzenia ankiet z opcją oddania jednego głosu. Wystarczy wyłączyć opcję "Zezwalaj na wiele odpowiedzi", by każdy użytkownik mógł zagłosować na tylko jedną odpowiedź. Do tego dochodzą powiadomienia o nowo oddanych głosach. Wygodniejsze stają się także odnajdywanie ankiet – wystarczy skorzystać z wyszukiwarki czatów i zaznaczyć kategorię "Ankiety".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kolejne nowinki wprowadzone w ramach tej majowej aktualizacji, związane są z udostępnianiem plików. Teraz wreszcie do przesyłanych dokumentów można dołączać podpisy – zupełnie tak samo jak w przypadku zdjęć i filmów. Co zaś się tyczy podpisów do tych ostatnich, w aplikacji możliwe jest teraz ich usuwanie i edytowanie podczas przekazywania dalej.

Nowe funkcje w majowej aktualizacji WhatsAppa
Nowe funkcje w majowej aktualizacji WhatsAppa© WhatsApp Blog

Dużo dobrego w WhatsAppie

Nowinki te przychodzą zaledwie kilka dni po tym, jak pojawiła się możliwość korzystania z jednego konta WhatsApp na kilku telefonach. Niedawno też w aplikacji zadebiutowała funkcja zachowywania wiadomości na później (czyli swego rodzaju zakładek). Pojawiła się także garść nowinek związanych z bezpieczeństwem.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)