Nowość w WhatsApp. Ta funkcja przyda się każdemu

WhatsApp.
WhatsApp.
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Norbert Garbarek
Norbert Garbarek

22.04.2023 11:46

Meta zapowiada wprowadzenie nowej funkcji, która ułatwi korzystanie z popularnego komunikatora. "Zachowaj w czacie" to opcja pozwalająca zapisać w dedykowanym do tego miejscu wątki. Dotyczy nie tylko "zwykłych" wiadomości, ale też tych znikających.

Zuckerberg zapowiedział właśnie, że WhatsApp zyska funkcję, która pozwoli zapisać wiadomości na później. Bez względu na to, czy wiadomość wysłano w trybie automatycznego usuwania (w zakresie od 24 godzin do 90 dni), czy też jest "normalnym" wątkiem. To funkcja, która usprawni przeszukiwanie czatów.

"Zachowaj w czacie". Nowa funkcja w WhatsApp

W ostatnim czasie informowaliśmy, że Meta pracuje nad rozbudowaniem komunikatora o animowane emoji. Teraz dowiadujemy się o kolejnej nowości, o której gigant informuje na oficjalnym blogu. Mowa o funkcji umożliwiającej zapisywanie wątków w specjalnej zakładce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowość można wykorzystać do zachowania ważnych wiadomości wysyłanych w prywatnych konwersacjach lub grupowych rozmowach. WhatsApp pokazuje na grafice promocyjnej, że nowa funkcja sprawdzi się m.in. w przypadku wspólnego planowania wydarzeń. Zapisanie wiadomości pozwoli zapomnieć o przewijaniu całej rozmowy i szukaniu interesującej wypowiedzi. Tym sposobem, wszelkie ważne ustalenia będą przechowywane w jednym miejscu w komunikatorze.

WhatsApp informuje też, że funkcja "zachowaj w czacie" będzie działać nie tylko na "zwykłych" wiadomościach, ale też tych znikających. Platforma od jakiegoś czasu pozwala wysłać treść, która zostanie automatycznie usunięta po określonym czasie. Komunikator będzie zachowywać jednak nawet te wiadomości, które powinny zniknąć po czasie.

Nowa funkcja w WhatsApp: "zachowaj w czacie".
Nowa funkcja w WhatsApp: "zachowaj w czacie".© WhatsApp

Warto jednak zaznaczyć, że funkcjonalność nie bez powodu jest określana mianem "supermocy dla wysyłającego". Wzięło się to stąd, że to właśnie nadawca wiadomości, którą odbiorca zechce zachować decyduje o tym, czy można ją zapisać. Wybierając z menu kontekstowego opcję "zachowaj wiadomość", autor będzie mógł zaakceptować lub odrzucić prośbę.

Funkcja będzie trafiać do użytkowników w ciągu nadchodzących tygodni. Najnowsze wersje komunikatora na platformy iOS oraz Android znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)