Windows 11 i nowe reklamy aplikacji. Można je wyłączyć

Windows 11 i nowe reklamy aplikacji. Można je wyłączyć

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek
13.04.2024 09:18

Microsoft testuje kolejny mechanizm polecania aplikacji w Windows 11, co niektórym użytkownikom nie podoba się już od premiery systemu. Na tę chwilę eksperyment dostępny jest tylko dla części testerów w Insiderze i polega na wyświetlaniu w menu Start sugestii aplikacji do zainstalowania.

Użytkownicy Windows 11 zwracają uwagę na kolejną wersję systemu rekomendowania aplikacji do pobrania, który pojawił się w jednym z najświeższych wydań w programie Insider. Windows 11 wyświetla w menu Start programy, które mogą przydać się użytkownikowi - bazując na wcześniej pobranych aplikacjach i tych, które wykorzystywane są najczęściej.

Użytkownicy odbierają jednak ten system od początku po prostu jako obszar reklamowy. Na szczęście można go wyłączyć w ustawieniach - tłumaczy sam Microsoft w informacji o nowym wydaniu testowego Windowsa 11. By to zrobić, należy zajrzeć do sekcji Personalizacja, gdzie można wyłączyć rekomendacje jako jedną z opcji dotyczących menu Start.

Ustawienia rekomendacji aplikacji w Windows 11
Ustawienia rekomendacji aplikacji w Windows 11© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Opisywane zmiany w Windows 11 widać w kompilacji 22635.3495, która trafiła do testerów korzystających z kanału Beta. Równolegle wprowadzono także kilka innych nowości. W ustawieniach, na przykład, pojawia się nowa sekcja powiązanych urządzeń, gdzie można zarządzać innymi sprzętami, gdzie użytkownik jest zalogowany na to samo konto Microsoftu (w zamyśle chodzi o inne komputery czy konsole Xbox).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wszystkie funkcje, które trafiają teraz do testowych wydań Windowsa 11 zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom w ramach nadchodzących aktualizacji Moment lub jako element aktualizacji Windowsa 11 do wersji 24H2, czego spodziewamy się jesienią bieżącego roku.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)