Windows 11: z Panelu sterowania zniknie obiekt drwin

Windows 11: z Panelu sterowania zniknie obiekt drwin

Czcionki w Panelu sterowania w Windows 11
Czcionki w Panelu sterowania w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek
22.04.2024 15:06

Z Panelu sterownia w Windows 11 zniknie kolejny element, który od dawna można skonfigurować także z poziomu "nowych" Ustawień. Tym razem chodzi o ustawienia czcionek, które szybko stały się obiektem drwin już w czasach Windowsa 10, gdy do systemu trafiła obsługa ciemnego motywu.

Czcionki w Panelu sterowania to dla niektórych użytkowników Windowsa 10 czy 11 być może ekstrawagancja, ale jeszcze kilka lat temu było to jedyne miejsce, gdzie dało się wgrać dodatkowe fonty do systemu. Ten ekran szybko stał się pośmiewiskiem w momencie, kiedy Microsoft wdrożył do Windowsa 10 ciemny motyw - wówczas bardzo niedopracowany, co było widać zwłaszcza tutaj, gdzie mieszały się jasne i ciemne kolory nie do końca sensownie dobierane przez system.

Z czasem problem nieco złagodzono, ale jak teraz nie ma to i tak większego znaczenia, bo jak podaje Windows Latest, jeszcze w tym roku link do ustawień czcionek w Panelu sterowania Windowsa 11 będzie odsyłać do "nowych" ustawień. To spodziewany ruch i jedyne co może w nim zaskakiwać to fakt, że nie zrobiono tego dawno temu, gdy Microsoft zapowiadał masową migrację wszystkich ustawień do nowego menu niedługo po premierze Windowsa 10. Jak widać, w praktyce ten etap ciągnie się latami.

Microsoft sukcesywnie przenosi do systemowych ustawień kolejne elementy, które przez lata w Windowsie były kojarzone wyłącznie z Panelem sterowania. Niedawno taki sam ruch zapowiedziano w związku z częścią ustawień zasilania - dotychczas obecnych tylko w Panelu sterowania. Zmiany wejdą w życie wraz z premierą Windowsa 11 24H2, który realnie powinien pojawić się w pierwszych komputerach pod koniec 2024 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)