YouTube testuje eksperymentalną funkcję. Umożliwia przybliżanie filmów

YouTube testuje eksperymentalną funkcję. Umożliwia przybliżanie filmów

YouTube testuje funkcję "Ściągnij, aby powiększyć".
YouTube testuje funkcję "Ściągnij, aby powiększyć".
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images
Konrad Siwik
08.08.2022 13:53

YouTube od czasu do czasu testuje nowe funkcje na małych grupach osób, zanim udostępni je wszystkim użytkownikom. Serwis eksperymentuje teraz z funkcją "Ściągnij, aby powiększyć" dla filmów, ale na razie mogą ją wypróbować tylko członkowie YouTube Premium.

Subskrybenci YouTube Premium mogą teraz przetestować eksperymentalną funkcję w YouTube dla Androida, na co zwrócił uwagę serwis 9to5Google. Stuknięcie w swoje zdjęcie profilowe, a następnie przejście do opcji "Korzyści, jakie daje Premium" > "Wypróbuj nowe funkcje" ujawnia nową funkcję "Ściągnij, aby powiększyć" do powiększania filmów na YouTube. Po włączeniu funkcja dodaje obsługę powiększania obrazu w odtwarzaczu wideo.

Funkcja "Ściągnij, aby powiększyć" w pozostanie w fazie testów do 1 września. Do tego czasu subskrybenci YouTube premium będą mieli czas na jej wypróbowanie. Sprawdziliśmy tę opcję i początkowo po włączeniu nie działała właściwie. Jednak po pewnym czasie od jej uruchomienia zaczęła funkcjonować, jak należy. Najwyraźniej występuje pewne opóźnienie między jej włączeniem a faktycznym działaniem, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

"Ściągnij, aby powiększyć" umożliwia powiększenie wideo nawet ośmiokrotnie. Dzięki temu subskrybenci YouTube Premium mogą poruszać się po wyświetlanym obrazie i przybliżyć dany fragment filmu. Wielce prawdopodobne, że po fazie testów nowa funkcja trafi do wszystkich użytkowników aplikacji.

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)