Zmiany w WhatsApp. Teraz zrobisz tam zakupy

Zmiany w WhatsApp. Teraz zrobisz tam zakupy

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
18.11.2022 12:16, aktualizacja: 18.11.2022 14:56

WhatsApp się zmienia. Twórcy aplikacji poinformowali o istotnej zmianie, której wiele osób raczej się nie spodziewało. Od teraz będzie można w niej zrobić zakupy i łatwo wyszukiwać firmy. A to nie wszystko.

WhatsApp zmienia się i idzie w dość nieoczywistym kierunku. Aplikacja otrzymała aktualizację, która pozwala na wyszukiwanie przedsiębiorstw bezpośrednio z jej poziomu. Dzięki temu, przeglądając firmy według kategorii, będzie można skontaktować się z ich przedstawicielami, bez konieczności szukania numerów telefonów na zewnątrz i dodawania ich do listy kontaktów.

Jak poinformowali twórcy aplikacji, funkcja wyszukiwania firm początkowo zostanie wprowadzona w Brazylii, Meksyku, Indonezji i Wielkiej Brytanii. Nowa opcja w komunikatorze ma dbać o ochronę prywatności użytkowników. Każde zapytanie ma być przetwarzane w taki sposób, aby nie dało się do powiązać z konkretnym kontem.

WhatsApp umożliwi kontaktowanie się z firmami, ale nie tylko. Oprócz tego będzie dało się za jego pośrednictwem dokonywać bezpiecznych płatności z poziomu czatu przy użyciu karty płatniczej.

Funkcja ta działa już w Indiach, a obecnie testowana jest w Brazylii. Jak twierdzą twórcy WhatsApp, wprowadzenie funkcji bezproblemowej finalizacji zakupu będzie stanowić przełomowe wydarzenie zarówno z perspektywy klientów, jak i firm, które chcą kupować i sprzedawać bezpośrednio z WhatsApp bez konieczności przechodzenia do innego serwisu.

Nie otrzymaliśmy jeszcze informacji, kiedy nowe funkcje trafią do Polski. Biorąc jednak pod uwagę, że są testowane lub wdrażane na wielu rynkach, powinno do tego dojść już niebawem. Jak zapatrujecie się na rozwój popularnego komunikatora w kierunku platformy, która może być wykorzystywana do różnych celów, tak odległych od pierwotnych funkcji?

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)