Zmiany w Dokumentach Google. Nowy wygląd i nowe funkcje

Zmiany w Dokumentach Google. Nowy wygląd i nowe funkcje

Dokumenty Google na komputerze
Dokumenty Google na komputerze
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Wojciech Kulik
Wojciech Kulik
25.02.2023 13:32

Dokumenty Google wciąż nie są tak kompletnym rozwiązaniem jak pakiet Microsoft Office, ale ich rozwój zdaje się przebiegać we właściwym kierunku. Dzięki ostatniej aktualizacji wyglądają nieco lepiej, a korzystanie z nich staje się przyjemniejsze niż dotychczas.

To, co widać na pierwszy rzut oka, to wizualny lifting, jakiego doczekały się Dokumenty Google. Z informacji, jakie podaje TechRadar, po aktualizacji sieciowe edytory zyskają wygląd zgodny z aktualną filozofią amerykańskiego producenta (Material Design 3). W takim stylu dostępny jest już Gmail i słynie z niego także najnowszy Android. To jaśniejsze kolory, uwidocznione paski narzędzi czy też zaokrąglone przyciski. Google twierdzi, że ten prostszy interfejs pomoże użytkownikom pracować wydajniej.

Dokumenty Google będą lepiej wyglądać. Będą też nowe funkcje

W kwestii wydajniejszej pracy firma Google postarała się też o kilka funkcjonalnych usprawnień. Pojawiła się na przykład funkcja identyfikacji wartości w fakturach i umowach. Aplikacja wykryje zmienne (takie jak imię i nazwisko czy numer dokumentu), a następnie – gdy pojawi się taka konieczność – wyedytuje ten element zgodnie z żądaniem. Ciekawostką jest również głosowanie w zespołach za pomocą emotikonów.

Współpraca przy zaproszeniu w Dokumentach Google
Współpraca przy zaproszeniu w Dokumentach Google© Licencjodawca | Google

Wśród nowinek pojawił się także kreator zaproszeń na wydarzenie. Można je tworzyć wspólnie z innymi członkami zespołu, aby mieć pewność, że nie brakuje żadnego szczegółu, a lista odbiorców jest kompletna. Następnie takie zaproszenie może zostać od razu przesłane poprzez pocztę elektroniczną. Pojawi się również stoper (pomagający na przykład określić czas trwania prezentacji).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zarówno odświeżony wygląd, jak i nowe funkcje trafią do Dokumentów Google w ramach przygotowanej już aktualizacji. Ta będzie udostępniana falami w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)