Anonymous wywołali chaos w Moskwie. Powstał ogromny korek

Haktywiści uderzyli w rosyjskich taksówkarzy
Haktywiści uderzyli w rosyjskich taksówkarzy
Źródło zdjęć: © Getty Images | WILLIAM PERUGINI
Karolina Modzelewska

02.09.2022 13:14, aktual.: 02.09.2022 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grupa Anonymous wywołała niemały chaos w Moskwie. Haktywiści zaatakowali Yandex Taxi, międzynarodową firmę należącą do rosyjskiego giganta IT Yandex. Hakerzy włamali się do aplikacji i zamówili dziesiątki samochodów w jedno miejsce, co spowodowało powstanie ogromnego korka. Jego rozładowanie zajęło kilka godzin.

Anonymous kontynuują "Operację Rosja", czyli działania wymierzone w Kreml i jego zwolenników. Jedną z ostatnich akcji, która została przeprowadzona w jej ramach, jest atak na Yandex Taxi, a dokładniej na aplikację służącą do zamawiania przejazdów. Z informacji publikowanych m.in. na Twitterze wynika, że Anonymous wysłali dziesiątki taksówek na jedną z głównych moskiewskich ulic - Prospekt Kutuzowski.

Haktywiści spowodowali ogromne korki w Moskwie

Co interesujące, w pobliżu tego miejsca znajduje się Hotel Ukraina oraz tzw. Dworzec Kijowski, czyli jedna z największych stacji kolejowych w Moskwie. Można więc przypuszczać, że wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Kumulacja sporej liczby samochodów w jednym miejscu przyczyniła się do powstania ogromnego korka, który według różnych źródeł utrudniał życie mieszkańcom stolicy Rosji przez około dwie-trzy godziny.

Haktywiści z grupy Anonymous od początku wybuchu wojny w Ukrainie, czyli od 24 lutego 2022 r. przeprowadzają różnego rodzaju ataki na m.in. instytucje i przedsiębiorstwa powiązane z Kremlem. W ten sposób wyrażają swój przeciw wobec brutalnemu reżimowi i - jak sami zapowiadają - prowadzona przez nich cyberwojna nie zakończy się, dopóki z terytorium Ukrainy nie wycofa się ostatni rosyjski żołnierz.

Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie