Chciał zarobić na kryptowalutach. Oszuści byli bezlitośni

Chciał zarobić na kryptowalutach. Oszuści byli bezlitośni
30.06.2022 19:40
Internet w telefonie
Internet w telefonie
Źródło zdjęć: © Getty Images | mihailomilovanovic

Kryptowaluty ciągle kuszą. Łatwo usłyszeć historie o tym, jak komuś udało się dorobić majątku na cyfrowym pieniądzu. Niestety, są to inwestycje obarczone dużym ryzykiem. Przekonał się o tym 53-latek z powiatu strzeleckiego.

Kryptowaluty mogą być źródłem ogromnych zysków. Nie dziwi więc, że Polacy są zainteresowani ich kupowaniem. 53-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego chciał skorzystać z pewnej platformy internetowej, która umożliwia inwestowanie w cyfrowe pieniądze. Okazało się, że padł ofiarą oszustów.

Jak informuje Policja Opolska, mężczyzna chciał skorzystać z popularnej platformy internetowej, umożliwiającej inwestowanie w kryptowaluty. Skontaktowali się z ludzie, którzy podawali się za pracowników tego serwisu. Mieli doradzać mu, w jaki sposób może zainwestować swoje oszczędności w cyfrowe pieniądze. Instrukcje prowadziły rzecz jasna do całkiem innego celu.

53-latek słuchał, co oszuści mieli do powiedzenia, i wykonywał ich polecania. A schemat oszustwa był typowy. Przestępcy nakłonili mieszkańca powiatu strzeleckiego do zainstalowania na komputerze aplikacji. Miała ona pozwolić na weryfikację danych osobowych mężczyzny.

W rzeczywistości jej działanie było inne. Po wprowadzeniu wszystkich danych do aplikacji mężczyzna stracił możliwość inwestowania i wypłaty zainwestowanych środków. W ten sposób oszuści zdołali przejąć 52 tysiące złotych.

Policja apeluje o czujność. Należy pamiętać, żeby nigdy nie otwierać otrzymywanych z nieznanych źródeł linków ani instalować jakiegokolwiek oprogramowania na swoich urządzeniach. Należy pamiętać, że cyberprzestępcy ciągle działają i ciągle szukają nowych sposobów na to, by przejąć nasze pieniądze.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)