Chciał zarobić na kryptowalutach. Oszuści byli bezlitośni

Chciał zarobić na kryptowalutach. Oszuści byli bezlitośni

Internet w telefonie
Internet w telefonie
Źródło zdjęć: © Getty Images | mihailomilovanovic
30.06.2022 19:40, aktualizacja: 30.06.2022 21:16

Kryptowaluty ciągle kuszą. Łatwo usłyszeć historie o tym, jak komuś udało się dorobić majątku na cyfrowym pieniądzu. Niestety, są to inwestycje obarczone dużym ryzykiem. Przekonał się o tym 53-latek z powiatu strzeleckiego.

Kryptowaluty mogą być źródłem ogromnych zysków. Nie dziwi więc, że Polacy są zainteresowani ich kupowaniem. 53-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego chciał skorzystać z pewnej platformy internetowej, która umożliwia inwestowanie w cyfrowe pieniądze. Okazało się, że padł ofiarą oszustów.

Jak informuje Policja Opolska, mężczyzna chciał skorzystać z popularnej platformy internetowej, umożliwiającej inwestowanie w kryptowaluty. Skontaktowali się z ludzie, którzy podawali się za pracowników tego serwisu. Mieli doradzać mu, w jaki sposób może zainwestować swoje oszczędności w cyfrowe pieniądze. Instrukcje prowadziły rzecz jasna do całkiem innego celu.

53-latek słuchał, co oszuści mieli do powiedzenia, i wykonywał ich polecania. A schemat oszustwa był typowy. Przestępcy nakłonili mieszkańca powiatu strzeleckiego do zainstalowania na komputerze aplikacji. Miała ona pozwolić na weryfikację danych osobowych mężczyzny.

W rzeczywistości jej działanie było inne. Po wprowadzeniu wszystkich danych do aplikacji mężczyzna stracił możliwość inwestowania i wypłaty zainwestowanych środków. W ten sposób oszuści zdołali przejąć 52 tysiące złotych.

Policja apeluje o czujność. Należy pamiętać, żeby nigdy nie otwierać otrzymywanych z nieznanych źródeł linków ani instalować jakiegokolwiek oprogramowania na swoich urządzeniach. Należy pamiętać, że cyberprzestępcy ciągle działają i ciągle szukają nowych sposobów na to, by przejąć nasze pieniądze.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)