Chrome może zyskać nową opcję - alternatywę dla incogntio

Chrome może zyskać nową opcję - alternatywę dla incogntio

Google Chrome zyskuje nową opcję
Google Chrome zyskuje nową opcję
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
04.02.2023 15:33

Google Chrome w smartfonach może niedługo zyskać nową funkcję usuwania danych przeglądania. Chodzi o możliwość szybkiego usunięcia historii z ostatnich 15 minut - na przykład, gdy zapomni się włączyć trybu incognito.

O szczegółach przygotowywanej funkcji dla Chrome'a pisze serwis XDA Developers i zwraca uwagę, że idea sama w sobie nie jest taka świeża. Analogiczne rozwiązanie funkcjonuje już bowiem w aplikacji Google, gdzie użytkownicy mogą korzystać z wyszukiwarki i przeglądać interesujące artykuły w ramach funkcji Discover. Teraz taka sama opcja miałaby trafić do mobilnej wersji przeglądarki Google Chrome.

Takie rozwiązanie może się przydać zwłaszcza osobom, które zapomniały włączyć tryb incognito, by historia przeglądania w danej sesji nie zapisała się w przeglądarce. 15-minutowe okienko pomoże naprawić ten błąd, choć w tym momencie nie jest w pełni jasne, jakie dane będą w ten sposób usuwane.

Należy dodać, że na obecnym etapie funkcja pozostaje tylko elementem w fazie przygotowań. Nie można wykluczyć, że implementacja zostanie z jakichś przyczyn wstrzymana, ale co do zasady należy się spodziewać, że nowość trafi kolejno do testowego wydania Chrome'a i ostatecznie do użytkowników korzystających ze stabilnej wersji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)