Finalny Norton 360 5.0 już dostępny

Finalny Norton 360 5.0 już dostępny

Wojciech Cybulski
31.01.2011 20:04

Firma Symantec wydała finalną wersję Norton 360 5.0 - pakietu do kompleksowego zabezpieczenia i konserwacji systemu Windows.

W najnowszej wersji pakietu znajdziemy szereg mechanizmów chroniących użytkownika przed wirusami i przypadkami kradzieży tożsamości. Ponadto aplikacja zabezpiecza naszą aktywność w Sieci związaną między innymi z robieniem zakupów, korzystaniem z bankowości elektronicznej czy przeglądaniem stron zawierających poufne treści. Program został wyposażony także w narzędzia do tworzenia kopii zapasowych, przyspieszania pracy komputera i kontroli rodzicielskiej. Ciekawie prezentuje się również funkcja Insight 2.0, która na bieżąco śledzi pobierane dane i dokonuje ich oceny w oparciu o system reputacji.

Wśród wbudowanych w program systemów zabezpieczających znajdziemy także mechanizm SONAR 3, którego zadaniem jest ochrona przed zagrożeniami typu zero-day. Norton 360 5.0 potrafi także monitorować aktywne aplikacje i ostrzega użytkownika, gdy któraś z nich zbytnio obciąża komputer. Poprawie uległa ponadto ogólna wydajność aplikacji - dzięki przeprowadzonej przez deweloperów optymalizacji operacje takie jak tworzenie i odzyskiwanie danych z kopii zapasowych trwa szybciej i pochłania mniej zasobów systemowych.

Pakiet Norton 360 5.0 pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)