Masz iPhone'a? Uważaj na tę aplikację

Wykryto aplikację wspierającą oszustwa inwestycyjne
Wykryto aplikację wspierającą oszustwa inwestycyjne
Źródło zdjęć: © Pexels

17.09.2022 10:19, aktual.: 17.09.2022 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do App Store'a trafiła niebezpieczna aplikacja wykorzystywana w przekręcie obiecującym wysokie zyski dla inwestorów. Apple przywiązuje ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa, więc ta sytuacja może być dużą skazą na wizerunku firmy.

Użytkownicy urządzeń z systemem iOS po raz kolejny przekonali się, że nie są całkowicie zabezpieczeni przed próbami oszustwa czy wyłudzenia. CSIRT KNF poinformował, że udało się zidentyfikować pierwszą aplikację powiązaną z fałszywymi inwestycjami dostępną do pobrania w App Store.

Ta sytuacja może zaskakiwać, biorąc pod uwagę jak restrykcyjnie Apple podchodzi do weryfikacji aplikacji oraz deweloperów, zanim jakiekolwiek oprogramowanie trafi do App Store'a. Dzięki temu użytkownicy mają poczucie, że aplikacje pobierane na iPhone'a czy iPada są całkowicie bezpieczne.

Chociaż o oszustwach wykorzystujących urządzenia Apple słyszy się niezwykle rzadko, to użytkownicy zawsze powinni wykazywać się zdrowym rozsądkiem. Jak zawsze należy z dużą ostrożnością podchodzić do wszelkich narzędzi obiecujących wysokie zyski w krótkim czasie. Kiedy widzimy takie obietnice, powinna nam się automatycznie w głowie zapalać czerwona lampka.

Ta sytuacja to niewątpliwie skaza na wizerunku Apple. Firma chwali się swoimi zabezpieczeniami na różnych polach, ale tym razem zawiodła przepuszczając potencjalnie niebezpieczną aplikację. I chociaż nie jest to tak poważna luka w zabezpieczeniach, jak ta, za której wykrycie firma wypłaciła 100 tys. dolarów, to Apple będzie musiał przemyśleć swoją narrację w sprawie bezpieczeństwa użytkowników.

Klaudia Stawska, współpracownik redakcji dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)